Publiskajā telpā jau ilgāku laiku virmo asas diskusijas par to, ka sabiedriskie mediji organizē Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates arī krievu valodā.

Reklāma

Vairākas organizācijas un sabiedriskie darbinieki pauduši kritisku viedokli par šo Latvijas Televīzijas lēmumu, minot, ka šāda iecere ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā. Pirmdien daudzi radošās inteliģences pārstāvji piketēja pie Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes biroja. Arī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs pirmdien sociālajos tīklos publicēja ierakstu, kurā pauž viedokli, ka publiskām priekšvēlēšanu debatēm ir jānotiek latviešu valodā. Taču Latvijas Televīzijas pārstāvji paliek pie sava un protesta vēstules uzskata par "mēģinājumu ietekmēt sabiedriskā medija redakcionālos lēmumus".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.