Rīgas domes (RD) Mājokļu un vides komiteja atbalstījusi grozījumus, paredzot ieviest maksu Rīgas sabiedriskajās tualetēs.

Kā informējusi RD, lai ierobežotu vandalismu Rīgas sabiedriskajās tualetēs, vairākas no tām plānots aprīkot ar maksājumu karšu termināļiem (POS). Neapzinīgi līdzpilsoņi bojājot vai nozogot dažādus elementus, tāpat problēmas radot bezpajumtnieku ilgstoša uzturēšanās tualetēs un radītā netīrība. Lai risinātu šo problēmu, 17 tualetēs, kurās nav apkopēju dežurantu, plānots uzstādīt POS termināļus, kas ļaus pakalpojumu saņemt, norēķinoties ar karti. Maksa būs 50 centi. Šī summa izvēlēta, ņemot vērā gan cenu privātā sektora tualetēs Rīgā un kaimiņvalstīs, gan aprēķinus, lai iekasētie līdzekļi nosegtu POS termināļu uzturēšanas izmaksas. Daļa tualešu Rīgā turpinās darboties bez maksas. Gala lēmums par maksas ieviešanu tualetēs būs jāpieņem Rīgas domes sēdē.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.