Vakar pēc lielā Eirovīzijas fināla atklāti arī pusfinālu balsojuma rezultāti. Pretēji bukmeikeru prognozēm, kas prognozēja, ka Dons savā pusfinālā ierindosies pēdējā vietā, dziesmai "Hollow" veicās daudz labāk.

Atgādinām, ka šī bija pirmā reize kopš 2016. gada, kad Latvijai izdevās iekļūt Eirovīzijas finālā.

Atklājies, ka Dons, otrajā pusfinālā saņemot 72 punktus, stabili nodrošināja sev vietu finālā, ieņemot augsto 7. vietu.

Pa trim punktiem Donam piešķīra otrā pusfināla valstis Sanmarīno un Nīderlande, četrus punktus - Austrija, piecus - Beļģija un Čehija, sešus punktus Latvija saņēma no Spānijas un Nīderlandes, un pa septiņiem no Šveices, Dānijas, Gruzijas un Maltas.

Savukārt maksimālo punktu skaitu - 12 - Dons dziesma saņēma no kaimiņiem igauņiem.

Atgādinām, ka šogad pusfinālā tika ņemtas vērā tikai skatītāju balsis.

Lielajā finālā Dons ierindojās 16. vietā, bet 68. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā uzvarēja nebinārais Šveices pārstāvis Nemo ar dziesmu "The Code" ("Kods").

Horvātiju pārstāvošais dziedātājs "Baby Lasagna" (īstajā vārdā Marko Purišičs) ar dziesmu "Rim Tim Tagi Dim" ieguva otro vietu.  

Šveici pārstāvošais dziedātājs Nemo.

Dona dziedātā dziesma "Hollow" sākotnēji izdota latviešu valodā ar nosaukumu "Lauzto šķēpu karaļvalsts", kas atzīta par "Muzikālās bankas 2023" vērtīgāko dziesmu. Dziesma "Hollow" veidota kopā ar īru dziesmu autoru un producentu Liamu Gedesu un amerikāņu dziesmu autori Keitu Nortropu.

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

KONTEKSTS

"Eirovīzija" ir populārs ikgadējs dziesmu konkurss, kurā piedalās izpildītāji no Eiropas valstīm un Austrālijas. Pirmais konkurss norisinājās 1956. gadā Šveices pilsētā Lugāno.