Dziedātājs Dons šovakar pārstāvēs Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā, uzstājoties ar 11. kārtas numuru, informē projekta "Eirovīzijas dziesmu konkurss 2024" komunikācijas vadītājs Edgars Bāliņš.

Dziedātājs ceturtdien, 9. maijā, piedalījās Eirovīzijas dziesmu konkursa otrajā pusfinālā, kas norisinājās Malmē, Zviedrijā. Latvijas pārstāvis savā pusfinālā sacentās ar 15 citām valstīm, un skatītāju balsojumā noskaidrojās, ka finālā kopā ar Latviju iekļūst Igaunijas, Nīderlandes, Izraēlas, Šveices, Armēnijas, Grieķijas, Norvēģijas, Gruzijas un Austrijas pārstāvji.

68. Starptautiskajam Eirovīzijas dziesmu konkursam tiešraidē šovakar varēs sekot līdzi Latvijas Televīzijas kanālā "LTV1" plkst.22.

Dons Latvijas nacionālajā dziesmu atlasē "Supernova", kas norisinājās 10. februārī, triumfēja ar dziesmu "Hollow", kas sākotnēji tika veidota un izdota latviešu valodā ar nosaukumu "Lauzto šķēpu karaļvalsts". Dziesmas versija latviešu valodā janvārī ieguva godalgoto pirmo vietu konkursā "Muzikālā balva 2023". Uzvarot konkursā "Supernova", Dons ieguva iespēju pārstāvēt Latviju 68. Starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā.

Kā informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa, lai galvaspilsētas iedzīvotāji un pilsētas viesi varētu kopīgi sekot līdzi Eirovīzijas fināla norisei un Latvijas pārstāvja Dona dalībai konkursā, Rīgas pašvaldība Doma laukumā šovakar plkst.22 nodrošinās fināla tiešraides skatīšanos.

Pēc Latvijas izlases spēles Pasaules hokeja čempionātā, šovakar tiešraides pasākums turpināsies ar Eirovīzijas fināla tiešraidi. Doma laukums ir pielāgots un labiekārtots tiešraides publiskajai skatīšanai, lai visi interesenti varētu sekot līdzi Pasaules čempionātam hokejā un arī Eirovīzijas dziesmu konkursa finālam.

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

KONTEKSTS

"Eirovīzija" ir populārs ikgadējs dziesmu konkurss, kurā piedalās izpildītāji no Eiropas valstīm un Austrālijas. Pirmais konkurss norisinājās 1956. gadā Šveices pilsētā Lugāno.