Izdevniecība "Latvijas Mediji" laidusi klajā rakstnieces un žurnālistes Tīnas Braunas biogrāfisko stāstu par britu karalisko ģimeni "Karaļnams: patiesība un posts Vindzoru galmā" (The Palace Papers: Inside the House of Windsor - the Truth and the Turmoil). No angļu valodas tulkojusi Alda Vāczemniece. Induļa Martinsona vāka mākslinieciskais noformējums.

"Vairs nekad," noteica karaliene Elizabete II pēc princeses Diānas traģiskās nāves. Viņa bija pārliecināta, ka karaliskajā ģimenē vairs nekad nebūs "otras Diānas", kuras popularitāte un rīcība radītu draudus britu monarhijai. Tomēr nepagāja ilgs laiks, kad vēsture draudēja atkārtoties – princis Harijs satika Holivudas zvaigzni Meganu Mārklu, un karaļnamam atkal nācās tikt galā ar jauniem izaicinājumiem.

Papildus prinča Harija un Meganas skandālam autore atklāj arī to, kā pēc princeses Diānas nāves veidojās Čārlza un Kamillas attiecības, kā princis Viljams satika Keitu un viņu pasakai līdzīgais mīlasstāsts apbūra visu pasauli, un kā karaliene Elizabete II spēja saglabāt stāju un vienmēr palika uzticīga monarhijai.

"Šī biogrāfija mainīs to, ko lasītāji līdz šim ir domājuši par britu karalisko ģimeni," 

grāmatas autore Tīna Brauna.

Tīnas Braunas biogrāfiskais stāsts par britu karalisko ģimeni "Karaļnams: patiesība un posts Vindzoru galmā"

Fragments no grāmatas: "Opras Vinfrijas intervija ar Saseksas hercogu un hercogieni princi Hariju un Meganu 2021. gada martā bija viena no skandalozākajām televīzijas vēsturē. Tā tika ierakstīta, kad bija pagājis gads pēc viņu karaliskās aizlaišanās lapās uz plaukstošiem dārziem vārdā nenosauktā savrupnamā Montesito – viņu Kalifornijas Elbā, kas paceļas augstu virs Klusā okeāna piekrastes. Opras milzīgās brilles pastiprināja viņas izbrīnu par pāra atomsprādzienam līdzīgajām atklāsmēm par Vindzoru namu. "Jūs klusējāt vai tikāt apklusināti?" klipā, kas reklamēja divas stundas garo speciālizlaidumu, savā vispavēlošākajā tonī noprasīja televīzijas orākuls, kamēr fonā skanēja ļaunu vēstošs skaņu celiņš. Kamera pietuvojās Meganas piemiegtajām acīm, tad novērsās, pirms izdzirdējām viņas atbildi. 49 miljoni cilvēku visā pasaulē ieslēdza televizoru, lai to noskaidrotu. Hercogiene bija uzkrāsojusi acis dūmakainā, traģēdijai piemērotā tonī, ko pirmā bija izmantojusi Velsas princese Diāna savā bēdīgi slavenajā intervijā ar Mārtinu Baširu, un viņas mati bija saņemti mezglā uz kakla atbilstīgi grēksūdzes nopietnībai. Meganas fani pamatīgi analizēja baltā lotosa zieda nozīmi (augšāmcelšanās!) uz garās, melnās Giorgio Armani kleitas, kuru virs grūtnieces vēdera apņēma josta. Karaliskās apģērba etiķetes pārzinātāji pamanīja, ka Meganai ap kreisās rokas locītavu ir aplikta Harija mirušās mātes Cartier dimantu aproce, kas nozīmēja, ka aizvainotās karaliskās sievietes mantija tagad sedz Meganas plecus. Savukārt Hariju vietnē Twitter zākāja par sliktu ģērbšanos, nepiedodami nobrukušām zeķēm un prasto J.Crew uzvalku. Viņa žēlošanās galvenā tēma bija par to, ka Harija tētis Velsas princis ir pārpratis dēla izteikumus par ilgām pēc finansiālas neatkarības un noslēdzis naudas avotu. Saseksu nams sniedza nopietnu apsūdzību sarakstu: institucionāla nevērība pret Meganas garīgo veselību, pils vienaldzība pret preses uzbrukumiem, kas bija adresēti Meganai, ģimenes greizsirdība un, galvenais un visnopietnākais, agresīva apsūdzība rasismā pret vārdā nenosauktu karaliskās ģimenes locekli, kas bija paudis “bažas” par to, cik tumša āda būs tobrīd vēl nedzimušajam Ārčijam. Tas bija kriptonīts. Pēc vairākām dienām prese, kuras žurnālisti kādā pasākumā neatstājās no prinča Viljama, saņēma strupu atbildi: "Mēs nekādā gadījumā neesam rasistiska ģimene." Bet kā viņš varēja to zināt? Megana Mārkla ir pirmais tumšādainais cilvēks, kas apprecējies ar kādu no Mauntbateniem-Vindzoriem, un dažādība starp Bakingemas pils darbiniekiem ir 8,5 procenti. Vētra, kas sacēlās sociālajos medijos, nekavējoties demonstrēja kaismīgu, pārokeānisku šķelšanos sabiedrībā."

Fragments no intervijas:

Tīna Brauna ir rakstniece, žurnāliste un žurnālu redaktore. Viņa ir bijusi slavenā žurnāla The New Yorker redaktore. Grāmata "Karaļnams: patiesība un posts Vindzoru galmā" ir New York Times  un Sunday Times bestsellers.

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

KONTEKSTS

Grāmatu izdevniecība "Latvijas Mediji" darbu sāka 1998. gadā ar latviešu rakstnieka Vladimira Kaijaka romānu "Enijas bize". Oriģinālliteratūra allaž ir bijusi izdevniecības galvenais stūrakmens un veiksmes stāsts. Vairāki romāni saņēmuši "Lielo lasītāju balvu". Šodien izdevniecība "Latvijas Mediji" piedāvā oriģinālo un tulkoto literatūru, vēsturi un dokumentālo literatūru, praktiskās grāmatas, gadagrāmatas, kalendārus, bērnu grāmatas. Katru gadu izdevniecība lasītāju rokās nodod vairāk nekā 100 dažādu nosaukumu darbus.

Jaunākās grāmatas meklē izdevniecības veikalā šeit