Izdevniecība "Latvijas Mediji" laidusi klajā latviešu rakstnieces Ilzes Upītes romānu “Trakās kāzas”. Vāka mākslinieciskais noformējums: Emīls Garjānis.

Pēc traģiska negadījuma Annija apņēmusies nekad vairs nerīkot kāzas, lai arī tas bijis viņas sapņu darbs kopš agras jaunības. Tomēr, precoties mīļajai māsīcai Līnai, jaunā sieviete apsola viņai uzdāvināt visskaistākos mīlestības svētkus. Protams, bez sarežģījumiem neiztikt: līgava ar līgavaini dzīvo katrs savā pilsētā, turklāt atklājas, ka topošajai vīramātei ir reta un dīvaina fobija. Bet vistrakākais notikumu un jūtu mudžeklis sagriežas, kad Annijas draugs Valts apsūdz Līnas līgavaini noziegumā...

"Lai arī romāna nosaukums vēstī par kāzām, stāsts patiesībā ir ne tikai par tām. Mani varoņi pārbauda viens otru, pārkāpj robežas un tikpat kaislīgi kā mīl cīnās ar sevi un par sevi. Laimīgas beigas taču vēlas ne tikai tie, kuri dzīvo pasakās, kas beidzas ar "un viņi dzīvoja ilgi un laimīgi","tā romāna autore Ilze Upīte.

Fragments no grāmatas:

“Līna paslēpa seju rokās un čerkstošā balsī izdvesa:

– Ko jūs visas te darāt?!
– Godāsim un sumināsim mūsu lielisko līgavu! – visas korī noskandēja.

Līna pakāpās soli sāņus, lai ielaistu meitenes dzīvoklī, joprojām izskatīdamās pārsteigta. Viņas mati bija saņemti vaļīgā copē, mugurā ērts velūra treniņtērps. Līna izskatījās bāla, uz viņas pieres un augšlūpas vizēja sviedru pērlītes.

– Kā tu jūties? – Hermīne raižpilnā balsī vaicāja un noglaudīja māsas muguru.
– Aptuveni tāpat. Ļoti sāp kakls. Temperatūru gan laikam būšu nodzinusi uz leju.

Annija no apjomīgās rokassomas izvilka līgavas komplektu – krekliņu ar uzrakstu “Šodien līgava, pēc nedēļas – sieva”, diadēmu ar tai piestiprinātu miniatūru plīvuriņu un svilpīti.
– Tad nu tā, – viņa svinīgā balsī sacīja. 
– Tu šodien esi mūsu boss – tu tikai gulēsi vai sēdēsi, kā gribi, un mēs par tevi parūpēsimies. Lai nevajadzētu piepūlēt kaklu, te būs svilpīte un speciālas kartiņas – ja gribi dzērienu, ēdamo vai vēl ko citu, tikai parādi attiecīgo kartīti.

Līna izskatījās aizkustināta. Viņa paklausīgi ietērpās līgavai domātajā apģērbā, ar Hermīnes palīdzību pievienoja ansamblim aksesuārus un iekārtojās uz dīvāna. Šī procedūra bija Līnu nogurdinājusi.
– Saslimt nedēļu pirms kāzām! Meitenes, tā noteikti ir slikta zīme! – Līna rezignēti nopūtās.
– Muļķības! – Hermīne atmeta ar roku.

Līgavas māsas naski ķērās pie kokteiļu gatavošanas. Rūca blenderis, maļot saldētās zemenes un ledu, – šīs ballītes oficiālais dzēriens bija zemeņu daiquiri. Annija pasūtīja picas un suši, tā teikt, lai ir ēdiens dažādām gaumēm. Līdzpaņemtos našķus – arbūzu, nektarīnus, čipsus un cepumiņus – izkārtoja uz šķīvīšiem un sabēra bļodiņās.”

Ilzes Upītes romāns "Trakās kāzas".

Ilze Upīte (1986) dzimusi un augusi Siguldā. Studējusi sabiedriskās attiecības un kultūras uzņēmējdarbību, strādājusi žurnālistikā, patlaban – ar veselības aprūpi saistītā jomā. 2021. gadā iznāca pirmais romāns "Galējības labirintos", bet "Trakās kāzas" ir jau ceturtā publicētā grāmata, šobrīd top piektā. Ilzi aizrauj ceļojumi, garas pastaigas gar jūru, īpaša vieta sirdī atvēlēta zirgiem un suņiem, sevišķi mīlulītei Bonijai.

Ilze Upīte.

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

KONTEKSTS

Grāmatu izdevniecība "Latvijas Mediji" darbu sāka 1998. gadā ar latviešu rakstnieka Vladimira Kaijaka romānu "Enijas bize". Oriģinālliteratūra allaž ir bijusi izdevniecības galvenais stūrakmens un veiksmes stāsts. Vairāki romāni saņēmuši "Lielo lasītāju balvu". Šodien izdevniecība "Latvijas Mediji" piedāvā oriģinālo un tulkoto literatūru, vēsturi un dokumentālo literatūru, praktiskās grāmatas, gadagrāmatas, kalendārus, bērnu grāmatas. Katru gadu izdevniecība lasītāju rokās nodod vairāk nekā 100 dažādu nosaukumu darbus.

Jaunākās grāmatas meklē izdevniecības veikalā šeit