Darbu uzsākusi jauna audiogrāmatu lietotne "Aural", izdodot latviešu grupas "Pienvedēja piedzīvojumi" grāmatas "Trīs no Sabiles" audioversiju, informē grupas pārstāvji. Mūzikas kritiķa Jāņa Žildes darbu audio formātā ierunājis Dailes teātra aktieris Gints Grāvelis.

Reklāma

"Ar jauno audiogrāmatu platformu Aural, mēs vēlamies attīstīt audiogrāmatu nozari gan Latvijā, gan citur, izdodot audiogrāmatas vietējā valodā," stāsta Valters Ivanāns, uzņēmuma līdzdibinātājs. 

"Šobrīd uz katrām 500 000 grāmatām angļu valodā tiek izdotas 50 000 audiogrāmatas, savukārt latviešu valodā uz katrām 1000 grāmatām tiek izdota varbūt viena vai divas. Pēc sarunām ar izdevniecībām esam sapratuši, ka galvenie šķēršļi audiogrāmatu radīšanai ir lielās izmaksas un laika trūkums. Te arī mēs saskatījām biznesa potenciālu un radās ideja, kā atrisināt šos jautājumus," teic V. Ivanāns. 

Aural platformai kā audiogrāmatu ierunātājs jeb satura radītājs var pievienoties jebkurš, ierunājot audiogrāmatu un publicējot to lietotnē. Savukārt Aural, pirms publicēšanas lietotnē, pārbauda katru audiogrāmatu, lai tā precīzi atbilstu rakstītai grāmatai pēc satura, audio kvalitāti pēc noteiktiem tehniskajiem kritērijiem un audio satura kopējo kvalitāti. Kā arī nodrošina, ka tiek ierunātas un publicētas audiogrāmatas, kurām ir attiecīgas autortiesību atļaujas. Grāmatas, kuras satura radītāji var ierunāt un publicēt, var apskatīt satura radītāju profilā uzņēmuma mājaslapā. Satura radītāji par publicētajām audiogrāmatām attiecīgi saņem atlīdzību no pārdotā audiogrāmatu apjoma.

Jāņa Žildes grāmata "Pienvedēja piedzīvojumi. Trīs no Sabiles".

Aural komandā ir četri cilvēki, kas vēlas attīstīt audiogrāmatu nozari Latvijā un tuvākajā nākotnē arī valstīs, kur audiogrāmatu nozare nav attīstīta.

"Mēs redzam, ka Latvijā ir daudz talantīgi un spējīgi satura radītāji. Aizvien vairāk tiek veidoti sarunu šovi, podkāsti un cita veida sarunu formāta saturs, un mēs vēlamies pierādīt, ka audiogrāmatu radīšanai nav nepieciešams pārdesmittūkstošos mērāms, dārgs aprīkojums un cilvēkresurss. Tā protams, ir liela priekšrocība, taču ļoti līdzīgu, un galvenais – kvalitatīvu,  rezultātu ir iespējams panākt arī mājas apstākļos, pareizi aprīkojot kādu stūrīti ar skaņu izolāciju, studijas kvalitātes mikrofonu un audio pēcapstrādi," stāsta V. Ivanāns.

Šobrīd ir publicēta Aural lietotnes pirmā versija jeb demo versija, ko iespējams lejupielādēt Google Play lietotņu veikalā, savukārt iOS versija būs pieejama tuvāko nedēļu laikā.

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.