Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par strādājošo pensionāru pensijas pārrēķina vienkāršošanu.

Reklāma

Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Vilis Kaupužs. Viņš vēlas uzlabot un vienkāršot pensijas pārrēķinu strādājošiem pensionāriem. Pašlaik, lai pensiju pārrēķinātu, strādājošam pensionāram pašam ir jāiesniedz iesniegums Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā.

Kaupužam šāda iesnieguma nepieciešamība ir neizprotama. 

"Valstij lieliski izdodas iekasēt nodokļus bez jebkādiem iesniegumiem. Tad kāpēc strādājošam pensionāram pensijas pārrēķinam nepieciešams kaut kāds iesniegums?" 

retoriski vaicā Kaupužs.

Viņš rosina strādājošiem pensionāriem veikt pensijas pārrēķinu bez iesnieguma, vecuma pensijas pārrēķinu veikt reizi gadā pensijas piešķiršanas datumā, pēc pensijas pārrēķina informēt pensijas saņēmēju par pensijas izmaiņām, kā arī paredzēt pensijas saņēmējam iespēju atteikties no pensijas pārrēķina, kā arī pieteikt pensijas pārrēķina atjaunošanu, ja iepriekš bija pieteikts atteikums.

Idejas autors ieskatā šādi būs iespēja ērtāk un vienkāršāk veikt vecuma pensijas pārrēķinu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.