Rekordliels komandu skaits ikgadējās sacensībās "Mednieku kauss 2024".

Februāra pirmajā nedēļas nogalē mednieku kolektīvs "Skaistas mednieks" sadarbībā ar Krāslavas novada domi un Latvijas Mednieku savienību aicināja medniekus, kā arī visus aktīvās atpūtas cienītājus uz svētkiem un atklātajām sacensībām "Latgales mednieku kauss 2024"! Savukārt "Pulsar Latvija" komandai bija liels prieks piedalīties šajā pasākumā un baudīt aktīvu atpūtu ārā un lielisku kompāniju.

Katras mednieku komandas dalībniekiem bija jāsacenšas, velkot kalnā trofeju – ādā ietītu koka bluķi. Protams, bija jāparāda arī veiklība, rīkojoties ar ieroci – jāsaliek un jāizjauc gludstobra bise "IŽ–27". Tāpat sacensību programmā bija skriešana ar mugursomu un munīciju, šķēršļu pārvarēšana ar airi un šaušana mērķī no torņa.

Katras mednieku komandas dalībniekiem bija jāsacenšas, velkot kalnā trofeju – ādā ietītu koka bluķi.

Šaujot no torņa, drīkstēja izmantot gludstobra ieroci un ložu munīciju. Katram komandas dalībniekam bija jāsašauj noteiktā attālumā novietoti trīs sportinga šķīvīši. Kārtīgam medniekam jāprot arī medījumu pagatavot, tāpēc katrai komandai uz ugunskura bija jāpagatavo ēdiens no medījuma, ko degustēja pieredzējis un neatkarīgs eksperts.

Visiem dalībniekiem un viesiem bija iespēja bez maksas degustēt gardumus no medījumu virtuves un piedalīties pārsteiguma balvu izlozē. Tāpat notika konkursi bērniem un jauniešiem, kā arī visai ģimenei.

Medību ieroci vajadzēja prast salikt maksimāli ātri, bet vēlāk – sacensties šaušanā, ievērojot visus drošības noteikumus.

"Pulsar Latvija" pārstāvis Viesturs Arklons stāsta: "Mums, visai komandai, bija ļoti liels prieks piedalīties "Mednieku kausā 2024", un, ja tā godīgi, – par šo kausu neko daudz iepriekš nezinājām. Izrādās, šī tradīcija ir jau vairāk nekā desmit gadu. Pasākumā lielākoties kopīgās sacensībās satiekas Krāslavas mednieki. Pats galvenais, ka iespējams aprunāties ar citiem novada medniekiem, pastāstīt, kā veicas medībās, saliedēties, veidot kopēju domu – kas ir ļoti svarīgi. Tas ir būtiski reģiona medniekiem, lai veidotu kopīgu vīziju, varbūt pat noslēgtu koplīgumus un ar šādām un tādām domām apmainītos. Tā kā mūsu "Pulsar" produkti tiek ražoti Latvijā, tieši Latgalē – Daugavpilī, arī mēs šajā pasākumā jutāmies kā mājās. Ļoti patika stafete, kas bija ar medību elementiem: mazliet fiziski jāpiepūlas, tad jāpaspēj koncentrēties un jābūt atbildīgam, rīkojoties ar ieroci. Un beigās, kad esi noķēris adrenalīnu un piekusis, jāizšauj uz šķīvīšiem. No tā vari saprast, cik labi pazīsti savu ieroci, kā adrenalīna situācijā sašaut mērķus. Lielisks pasākums." 

"Viss bija baigi forši," tā vēl viens komandas "Pulsar Latvija" pārstāvis Gatis Bilinskis. "Dodu no 10 ballēm 10. Stafete nebija sarežģīta, bet vienlaicīgi – viss bija pārdomāts un interesants.

Protams, sarežģītākā disciplīna bija šaušana, jo apstākļi bija grūtāki nekā ikdienā. Es jau iepriekš biju izšāvis, patrenējies un zināju, kas man sacensībās jādara, lai trāpītu desmitniekā. Man ar šaušanu veicās ļoti labi. Palīdzēju pat komandas biedriem! Būtu tikai patīkami, ja šādi pasākumi notiktu daudz vairāk!"

Pozitīvi iedvesmots ir arī Viestura un Gata komandas biedrs no "Pulsar Latvija" Andrejs Puķītis: "Kopumā superīgs pasākums. Tas medniekus vieno un saliedē. Personīgi man ļoti patika, bija ļoti jauka aura. Dalībnieki draudzīgi, kā viena kopīga saime. Pasākuma organizatori bija parūpējušies par interesantu stafeti. Tai patiesībā vajadzēja mazliet iepriekš sagatavoties, bet to ņemsim vērā nākamajā reizē. Stafetes sastāvdaļa – mežacūkas vilkšana kalnā – bija sevišķi aizraujoša. Ieroča salikšana un izjaukšana uz ātrumu – ļoti būtiska. Man kā medniekam noderīgi bija atcerēties, ka jābūt arī labā fiziskā formā, kad, piemēram, jāmeklē medījums. Pie tā ir jāpiestrādā! Ieteiktu uz nākamo gadu stafetē pievienot vēl kādu šķērslīti, piemēram, šaušanu uz mērķiem ar pneimatiku. Pats galvenais – bija arī ēst gatavošanas disciplīna. Uzskatu, ka kārtīgam medniekam, kas medījumu atnesis mājās, jāprot arī to pagatavot."

Arī Viesturs Arklons cildina maltītes gatavošanas sacensību: "Svarīgi ir prast ne tikai nomedīt, bet arī – pagatavot kaut ko ļoti, ļoti garšīgu. Lieliski, ka gatavošanas sacensību žūrija, kas vērtēja katru ēdienu, paskaidroja, kas būtu jāuzlabo, kas bijis labs, kur vēl var pilnveidoties. Mums bija skaidrs, ka līdz nākamajam gadam, ja gribam startēt šajā disciplīnā, ir pie kā piedomāt un uz ko tiekties. Pasākums izdevies, lieliska kompānija un sirsnīgākie cilvēki!"

Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis, kurš arī pats medī klubā "Skaistas mednieks", ir patīkami pārsteigts par lielo mednieku atsaucību: "Pasākumam ir zināma vēsture, un tas notiek jau 11 gadu. 

Sākotnēji sacensības notika Dagdas pusē, un Andrupenes kolektīvs bija viens no tiem, kas šo tradīciju sāka. Bija tradīcija, ka nākamās sacensības pie sevis rīko iepriekšējā gada uzvarētājs.

Sākotnēji piedalījās tikai tuvākie apkaimes kolektīvi. Taču pamazām tā lieta aizgāja plašumā. Laika gaitā ir mainījušās sacensību aktivitātes, taču tās vienmēr ir bijušas vairāk piemērotas ziemai. Pērn sacensības tika piedāvāts rīkot mednieku klubam "Skaistas mednieks". Šī bija pirmā reize, kad piedalījās tik liels komandu skaits – 23 komandas. Ļoti veiksmīgi bija izvēlēta sacensību norises vieta – pietiekami kompakta, lai viss būtu blakus un labi pārredzams."

Raksts tapis sadarbībā ar "Pulsar Latvija".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.