Ikdienas dzīvnieku barošanas procesā ir svarīgi nodrošināt viendabīgu, ēdināšanas speciālista vai fermas vadītāja sastādītu atbilstošu pamatbarības devu.

Reklāma

Tās sastāva uzraudzība ļauj saimniekam pieņemt lēmumus par barības devas koriģēšanu atbilstoši aktuāliem datiem. Viens no palīgiem ir barības kvalitātes sistēma PoliSpec. Tas ir barības analīzes instruments pilnam barības ciklam jeb Precision Feed Measurement (PFM).

Analizators ir viegls, izturīgs, pārnēsājams un izmantojams visos barības cikla posmos:

  • maisīšanas procesa laikā, uzstādīts uz lopbarības maisītāja tvertnes. Barības homogenitātes jeb viendabīguma indekss ļauj pastāvīgi iegūt vislabāko maisījumu, izvairoties no barības uzturvērtības zaudēšanas sajaukšanas laikā. Tikai pēc 100% viendabīguma sasniegšanas analizators nosūta signālu barības izdales sākšanai. Tādējādi barības kvalitāte būs vienāda visā barības galda garumā visiem dzīvniekiem;
  • izejvielu analīzes glabāšanas procesā (skābbarības tranšejā) var veikt, noņemot analizatoru no barības dalītāja tvertnes, un fermas vadītājs vai barības konsultants var veikt analīzes glabāšanas vietā. Tādējādi var kontrolēt katras sastāvdaļas – skābsiena, zāles vai kukurūzas skābbarības – kvalitāti, piemēram, sausnu, proteīnu, cieti, cukurus, pelnus un citus rādītājus pirms maisīšanas un operatīvi atbilstoši mainīt barības devu. Rezultāti ir pieejami nekavējoties, un datus var nosūtīt whatsup īsziņā vai izdrukāt;
  • uz barības galda var izmērīt un kontrolēt sajaukšanas viendabīgumu, apēdamību. Rezultāti ļauj operatīvi veikt izmaiņas barības devā;
  • pirms rupjās lopbarības (kukurūzas vai zāles) novākšanas PoliSpec NIR ļauj izmērīt materiāla kvalitāti un spēju attīstīt fermentāciju, tā nodrošinot saimniecības iespēju mērķtiecīgi un pareizi izmantot ieskābēšanas fermentus.

Pateicoties PoliSpec, tiek iegūta detalizēta informācija reālajā laikā par lopbarības sagatavošanas procesu. PoliSpec ļoti precīzi mēra produktu uzturvērtību un mitrumu visos ražošanas un pārstrādes posmos. Tāpēc ar to būs viegli veikt mērījumus, sākot ar pareiza pļaušanas perioda izvēli un beidzot ar dažādu produktu sajaukšanu, lai garantētu nemainīgu produkcijas kvalitāti.

PoliSpec NIR iekārtu iespējams izmantot kā portatīvu laboratoriju barības kvalitātes kontrolei, kā arī uzstādīt uz lopbarības maisītāja dalītāja vai arī uz kukurūzas novākšanas kombaina.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.