Pēc kulšanas ir svarīgi augsnē saglabāt mitrumu, vienmērīgi izkliedēt augu atliekas un provocēt dīgšanu izbirušajām sēklām. Šo uzdevumu lieliski paveic salmu ecēšas 'Striegel PRO'.

Pateicoties 5 rindu zaru ecēšām, augu atliekas tiek vienmērīgi izlīdzinātas. Darba dziļums nav lielāks par 2–4 cm, tāpēc nav nepieciešams lielas jaudas traktors, un produktivitāte ir ļoti augsta ar mazu degvielas patēriņu. Ar 9 m platu agregātu stundā var apstrādāt 10–15 ha, patērējot 2–3,5 litrus degvielas uz hektāru. 

Ecēšas ir pieejamas ar 6–12 m platumu ar priekšējiem griezējdiskiem un pastiprinātiem nodilumizturīgiem zariem.

Disku ecēšu sērija Swifterdisc ar 3–18 metru darba platumu paredzēta augsnes apstrādei 2–12 cm dziļumā ar plašu papildaprīkojumu – priekšējo šļūci, kapātājveltni zaļajai masai, papildu aizmugures irdinātājzariem. 

Visas Swifterdisc iespējams aprīkot ar sēklas un minerālmēslu sadales galvām un uzstādīt sīksēklu izsējas aprīkojumu, kas ļoti noder starpkultūras sējai. Ecēšas ir unikālas ar lielajiem attālumiem starp disku rindām un pakotājveltni, kas nodrošina labu augsnes caurplūdi un teicamu stabilitāti, strādājot lielā ātrumā. Lielajiem modeļiem pieejama ISOBUS vadības sistēma, kas padara ļoti ērtu lietošanu. 

2023. gadā Swifterdisc uzstādīja 24 stundu pasaules rekordu, apstrādājot 769 ha 7 cm dziļumā ar pārsteidzoši zemu degvielas patēriņu – tikai 3,1 l/ha.

Tiešās sējas disku sējmašīnai Directo NO ir zemspiediena tvertnes dažādiem materiāliem, kas padara to ļoti universālu dažādiem risinājumiem. Kā papildu aprīkojums ir pieejams minerālmēslu iestrādes disks ar lemesīti pirms sējdiska, kas spēj iestrādāt minerālmēslus dziļāk par kultūraugu. Sējmašīna garantē vienmērīgu sējas dziļumu pat cietās augsnēs, jo, pateicoties mašīnas svaram, tiek nodrošināts spiediens uz sējdisku līdz pat 250 kg.

Matador MO ir strip-till sējmašīna ar kaltu priekšapstrādi: kaltiem ir hidrauliskā akmens aizsardzība, kas garantē zaram vienādu nostrādes spēku visā tā gājiena diapazonā, ko nespēj klasiskā atsperes tipa aizsardzība. Pakotājriteņi izvietoti pamīšus divās rindās ar lielu nobīdi, kas samazina vilces pretestību, palielina stabilitāti un augsnes caurplūdi arī ekstremālos apstākļos. Sēklu un minerālmēslu iestrādi ir iespēja kombinēt pēc nepieciešamības aiz kaltiem, dubultajā PSP sējdiskā vai izkliedes veidā pirms aizrausējzariem.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.