'Harvest Assist' ir jauna un novatoriska lietotne, kas palīdz vienkāršot un optimizēt loģistiku lopbarības novākšanas laikā, ņemot vērā novācamās lopbarības apjomus, attālumu starp lauku un skābbarības bedri, kā arī uzlabo sablīvēšanas procesa efektivitāti skābbarības bedrē.

Reklāma

Itāļu uzņēmuma Pöttinger izstrādātā lietotne turklāt nodrošina reāllaika komunikāciju, izmantojot esošo aparatūru. Tā kā lietotne ir paredzēta gan iOS, gan Android ierīcēm, to savā tālrunī bez maksas var uzstādīt katra ražas novākšanā iesaistītā persona. 

Lietotne nodrošina pārskatāmu informāciju, kas ļauj nepastarpināti kontrolēt visas lopbarības novākšanā iesaistītās tehnikas vienības. 

Lietotnē ir viegli pievienot jaunus laukus un piešķirt tos darbu veikšanai kādai no tehnikas vienībām.

Algoritms optimālās ražas novākšanas darbību secības noteikšanai ir īpaši novatorisks. Displejā ir skaidri aplūkojama arī tāda informācija kā veicamā darba apjoms, attālums starp katru lauku un skābbarības bedri, kā arī sablīvēšanas procesa efektivitāte bedrē. Tas nodrošina traktoru operatorus ar informāciju par optimālu ražas novākšanas darbību secību, lai kravas tiktu nogādātas bedrē ar regulāriem intervāliem, ļaujot izvairīties no nevienmērīgas piegāžu intensitātes.

Lietotnē tehnikas sarakstā ir iekļautas savācējpiekabes, grābekļi, pļaujmašīnas, ārdītāji, vālotāji un rituļu preses. 

Visi, kas ir iesaistīti kādā procesa posmā, saņem laukā veikto darbu progresa pārskatu. Aktuālo statusu var parādīt katram laukam, informējot par to, vai zālaugi konkrētajā brīdī tiek pļauti, ārdīti, grābti vai savākti. Tiklīdz kāds no darbu posmiem tiek pabeigts, traktora operators var nomainīt lauka statusu. Šādi tiek iegūts strukturēts pārskats, kas informē, kuri lauki ir gatavi nākamajam darbu posmam. 

Tiklīdz lauka statuss ir mainīts, dati sasniedz nākamās aktuālās tehnikas vadītāju.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.