Ultra sekli, elastīgi, aizsargājoši –tā strādā hibrīdkultivators 'Lemken Koralin 9'. Tas sagriež rugaini vertikāli un horizontāli visā darba platumā, tādējādi veicinot ātru mikrobioloģisko sadalīšanos.

Šis hibrīdkultivators arī ļoti sekli iestrādā ražas atlikumus. Tas veicina vienmērīgu nezāļu sēklu un pašiesējušos labības augu uzdīgšanu, vienlaikus samazinot iztvaikošanu. Tādējādi ūdens, kas ir augsnē, saglabājas un paliek starpkultūras augiem.


Koralin 9 ir arī ideāli piemērots, lai apstrādātu rugājus otrajā gājienā. Izdīgušie pašizsējošie labības augi un rapši tiek nogriezti zem augsnes nelielā dziļumā un tajā vienmērīgi sadalīti, lai veicinātu optimālu dabisko sadalīšanos. 

'Lemken Koralin 9' kultivators.

Aizmugurē novietotās ecēšas izvelk sīkākās saknes augsnes virspusē, un, pašizsējošiem labības augiem, rapšiem un nezālēm izžūstot, tiek nodrošināta efektīva to kontrole. 

Aizsprostošanās risks ir samazināts, pateicoties gudrai augsnes apstrādes rīku kombinācijai – tie strādā horizontāli un vertikāli. 

Priekšējie diski ļauj zariem vieglāk iekļūt augsnē un tādējādi samazina vilces prasības traktoram.


Disku darba dziļumu var regulēt neatkarīgi no zaru darba dziļuma. Šo regulēšanu veic, izmantojot divpusējas darbības hidroizvadu. Darba dziļuma regulēšanu var ērti veikt, atrodoties traktorā.


Koralin 9 var izmantot ļoti seklai augsnes apstrādei pat pamatversijā bez priekšējiem diskiem. Koralin 9 ar DeltaCut lemešiem ir ideāli piemērots, lai rugājus apstrādātu visā darba platumā vieglās un vidējās augsnēs, kur ir mazāk organiskā materiāla. Sakņainās nezāles, pašizsējošie rapši un labības augi tiek efektīvi nogriezti un veiksmīgi apkaroti no 2 cm līdz pat 12 cm darba dziļumam. Kapilārā darbība tiek papildus traucēta, un tas aizsargā augsni no izžūšanas.


T-Force sējai no-till tehnoloģijā


No-till sējmašīnu ražotājs Novag (Francija) ir atjauninājis savu T-Force sējmašīnu klāstu, to modeļi beidzas ar skaitli 50. Tām ir palielināta tvertnes ietilpība, sējmašīna ir salokāma un vieglāk apkalpojama operatoram.


'Novag T-Force' sējmašīna.

Papildināts arī aprīkojumu klāsts – līdz pat tādām lietām kā autonoma iekraušanas roka. Tas padara sējmašīnas darbību pilnībā neatkarīgu. Ne tikai sēju, bet arī sējmašīnas uzpildīšanu var veikt viens cilvēks. 


Sējmašīnu darba platumi ir no 2,85 līdz pat 9 metriem.


Žurnālā "Agro Tops" septembrī lasi:

- Agronomijas zinātņu doktore Ieviņa Stūrīte par dzīvās dabas sadzīvošanu ar biznesu
- Kā šīs sezonas laikapstākļi ietekmējuši ražu un tās novākšanas procesu
- Kur Latvijā plešas lielākie kukurūzas lauki
- Lopkopība un augkopība ciešā sazobē
- Cik dārga ir kultūrmelleņu audzēšana

Žurnālu abonē šeit

"Agro Tops". 2023. gada septembra numurs.