Ķīnas lauksaimniecības tehnikas ražotāji aizvien cenšas iekļūt Eiropas tirgū. 2011. gadā Ķīnas koncerns "Lovol Heavy Industry Ltd" iegādājās Itālijas uzņēmumu "Arbos", kas savulaik bija pazīstams ar saviem kombainiem un traktoriem.

Reklāma

Pēc tam 2015. gadā Lovol iegādājās arī sējmašīnu ražotāju MaterMacc, traktoru Bubba un minitraktoru Goldoni ražotāju. 

Piedaloties vairākās izstādēs un prezentējot Eiropas zīmolu iekārtu konceptuālu izstrādi, SIA Lovol Heavy Industry jau toreiz bija pietuvinājies Eiropas tirgum. Visi atceras garo tehnikas sarakstu – no kultivatoriem līdz jaudīgiem traktoriem –, ko ķīnieši piedāvāja Eiropā ar zīmolu Arbos. Bet viss nenotika, kā cerēts. Dažus gadus vēlāk koncernu Lovol pārņēma Ķīnas uzņēmums Weichai Power, kas neizrādīja interesi par turpmākiem ieguldījumiem Itālijas zīmolos un rūpnīcās, un tiem draudēja bankrots.

2020. gadā Goldoni un Arbos iesniedza bankrota pieteikumu (MaterMacc saglabāja ražošanu). Tādējādi eiropieši sāka atpirkt Itālijas uzņēmumus, kas vēl nesen piederēja Weichai. Pirmais bija Goldoni (to no Keestrack izpirka beļģi), vēlāk pienāca kārta MaterMacc (nopirka Pöttinger). 

Arbos stāsts izrādījās nedaudz sarežģītāks. Sākotnēji Weichai Lovol Heavy Industry uzņēmums pārcēla traktoru ražošanu uz savu dzimto zemi, un Arbos traktorus sāka ražot tikai Ķīnā. Un tieši Ķīnā sākās reāla P7000 sērijas traktoru pārdošana ar jaudu līdz 260 ZS (pēc prezentācijām Hannoverē un Parīzē). 

Taču Eiropas lauksaimniecības tehnikas tirgus, kurā eiropieši visiem spēkiem cenšas neielaist Ķīnu, turpina interesēt ķīniešus.

Kopš pagājušā gada Weichai Lovol Heavy Industry cenšas atgriezties Eiropas tirgū, un dīleri meklē galvenokārt Itālijā, raksta agronotizie.it. Uzņēmums plāno pārdot traktorus ar Lovol zīmolu, kā arī jaunu produktu – Arbos kombainus. 2016. gadā Lovol Heavy Industry jau izteica paziņojumus par centieniem atdzīvināt šo kombainu virzienu, un tagad Weichai plāno pabeigt šo projektu. Kopā ar ražas novākšanas kombainu modeļiem Arbos C 5200 un C 6000 (kuri jau ir gatavi ražošanai) tiek izstrādāta jauna C 7000 ražas novākšanas kombainu līnija. 

Sākotnēji tie tiks piedāvāti zīmola dzimtenē Itālijā, pēc tam tiks mēģināts iekļūt citos tirgos.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.