Bioloģiskajā ražošanā ļaus izmantot arī konvencionālos zālāju sēklu maisījumus, liecina Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) lēmums.

Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD) sēklkopības un veģetatīvā pavairošanas materiāla izmantošanas jautājumu risināšanai nolēmis atļaut visām fiziskajām vai juridiskajām personām, kas ražo, sagatavo vai importē no kādas trešās valsts bioloģiskās lauksaimniecības produktus, lai tos pārdotu, 2024. gadā izmantot pavairošanas materiālu, kas nav iegūts ar bioloģiskās lauksaimniecības ražošanas metodi. 

Lēmums ir spēkā līdz 2024. gada 31. decembrim.

2024. gada 19. janvāra oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" atrodams Sugu saraksts, kurām piešķirta vispārējā atļauja izmantot konvencionālas izcelsmes sēklas bioloģiskās produkcijas ražošanai 2024. gadā.

Tāpat izdevumā atrodams arī Ģinšu un sugu saraksts, kurām piešķirta vispārējā atļauja izmantot konvencionālas izcelsmes veģetatīvo pavairošanas materiālu (izņemot sēklas kartupeļus) bioloģiskās produkcijas ražošanai 2024. gadā.

Lēmumu var apstrīdēt viena mēneša laikā pēc tā stāšanās spēkā, iesniedzot iesniegumu VAAD, Lielvārdes ielā 36, Rīgā.

VAAD arī norāda, ka pirms atļauju kārtošanas jārod iespēja izmantot bioloģiskas izcelsmes sēklas un veģetatīvās pavairošanas materiālu, kas pieejams tirdzniecības vietās vai ievietots pieejamo Bioloģiskās lauksaimniecības sēklu un veģetatīvās pavairošanas materiāla datu bāzē.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.