Šogad pieprasījums pēc šķeldas salīdzinājumā ar būtisko pieprasījuma kāpumu 2022. -2023. gada sezonā ir samazinājies, informē LVM pārstāvji

LVM pārstāvji norāda, ka ir grūti prognozēt, kāda būs kopējā noslēgto sadarbības līgumu enerģētiskās šķeldas iegādei vērtība, piebilstot, ka, pārdodot visu piedāvāto šķeldas apjomu, darījumu vērtība varētu pārsniegt 15 miljonus eiro.

Pieteikšanās sadarbībai enerģētiskās šķeldas iegādei aizvien ir atvērta un tā noslēgsies līdz finanšu piedāvājumu iesniegšanas brīdim, 19. martam, norāda LVM pārstāvji. Lai arī pieteikšanās nav noslēgusies, LVM prognozē, ka pārdošanas procesā piedalīsies vairāk nekā desmit pretendentu un sagaidāms, ka to vidū būs gan siltumapgādes uzņēmumi, gan rūpnieciskie patērētāji, kas šķeldu izmanto granulu ražošanas procesa nodrošināšanai.

LVM pārstāvji norāda, ka, veicinot atjaunojamo resursu izmantošanu enerģijas iegūšanai un stiprinot Latvijas energoneatkarību, LVM mērķtiecīgi turpina enerģētiskās šķeldas ražošanu un sagatavošanu, plānojot 2024. gadā palielināt enerģētiskās šķeldas realizēto apjomu salīdzinājumā ar pērno sezonu. 

Uzsākot enerģētiskās šķeldas pārdošanas procesu 2024. /2025. gadam, 

LVM izsludina pieteikšanos sadarbībai enerģētiskās šķeldas iegādei, piedāvājot klientiem, izvēlēties starp piegāžu līguma periodiem sešu vai divpadsmit mēnešu garumā.

Pieteikties koksnes produktu iegādei interesenti var LVM sadarbības partneru portālā.

Enerģētisko šķeldu LVM ražo no koku biomasas gan no ciršanas atliekām, piemēram, zariem, galotnēm, atgriezumiem, sīkkokiem, skujām, gan no apauguma un sīkkoksnes, kas paliek mežā pēc ceļmalu un grāvju apauguma novākšanas un jaunaudžu kopšanas. Enerģētiskā koksne pirms šķeldas ražošanas ir noturēta kaudzēs vismaz trīs mēnešus. 

Vidējais šķeldas mitrums ir ap 38%, atsevišķos periodos nepārsniedz 55%, kas nodrošina optimālu siltumietilpību un kvalitatīvu un videi draudzīgu izejvielu enerģijas ražošanai.

LVM apsaimnieko valstij piederošās meža zemes. LVM vienīgais īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja ir Zemkopības ministrija.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.