Martā ikgadējā konkursā "Laukiem būt" piedalīsies 18 finālisti, informē pasākuma rīkotāji Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā (LLKC).

Lauksaimniecības un pārtikas pārstrādes kategorijā finālam izvirzīta Kristīne Savicka ar projektu par pilngraudu miltu produkta "Pūtelis" ražošanu, Evita Ose ar garšvielu un piedevu ēdienam gatavošanu, Līva Vilcāne ar konditorejas izstrādājumiem ar un bez drukātiem attēliem, Santa Misiņa ar vegānisko kūku un batoniņu projektu, Zane Grunda, kuras ideja saistīta ar sertificētu bērzu un egļu konteinerstādu audzēšanu, kā arī Elza Anete Strazdiņa, kura konkursam izvirzījusi projektu rožu un ziemciešu audzēšanai, dārza dizaina izstrādei un dārzu ierīkošanai.

Tikmēr nelauksaimniecības pakalpojumu kategorijā konkursa finālā piedalīsies Laima Januševska ar ideju par digitālo mācību platformu angļu valodas apguvei pirmsskolas vecuma bērniem, Dainis Vlasovs, kas prezentēs traktortehnikas pakalpojumus lauku viensētām un uzņēmumiem laukos, Kristīne Savicka ar koka mēbeļu atjaunošanas projektu, Raivis Rozentāls, piedāvājot aktīvās atpūtas inventāra nomas un izmitināšanas pakalpojumus pie Daugavas.

Tāpat starp kategorijas finālistiem ir Solveiga Ozolniece, kura izstrādājusi projektu ābolu un citu augļu sulas spiešanas pakalpojumiem, un Ilze Estere Kleinhofa ar projektu džeza kamerkoncertiem muižas teritorijā.

Savukārt nelauksaimnieciskās ražošanas kategorijas finālistu vidū ir Santa Krūmiņa, pārstāvot SIA "Zabi", Evika Kervāne ar ideju par transformējamu bērnu apģērbu un aksesuāru ražošanu, Zane Lasmane, kura piedāvās dabīgās kosmētikas ražošanas projektu, Elmārs Cimdiņš ar ideju par metālapstrādi un lauksaimniecības tehnikas ražošanu, kā arī Haralds Ducens un viņa izstrādātais projekts bioloģisko augu stādīšanai podiņos un Uldis Valainis ar lāzergravēšanas un 3D printēšanas pakalpojumu projektu.

Kopumā konkursā "Laukiem būt!" iesniegtas 50 idejas. 

Saņemtie pieteikumi dalās trīs kategorijās - "Lauksaimniecība, tajā skaitā lauksaimniecības produkcijas pievienotās vērtības radīšana", "Nelauksaimnieciskā darbība laukos - ražošana"' un "Nelauksaimnieciskā darbība laukos - pakalpojumu sniegšana".

Gandrīz puse pieteikumu saņemti par nelauksaimniecības pakalpojumu sniegšanu. Tostarp līdztekus radošajām idejām par dažādiem lauku tūrisma piedāvājumiem, piemēram, vannu mežā vai ideju par tehnikas pakalpojumu sniegšanu, vērtēšanai saņemti arī neierastāki pieteikumi.

Finālā dalībnieki cīnīsies par galvenajām balvām, kuru kopējais fonds ir 20 000 eiro.

Konkursu atbalsta AS "Attīstības finanšu institūcijas "Altum", kas kopīgi ar LLKC piedalās apmācību procesā un konkursa žūrijā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.