Zemkopības ministrija (ZM) aicina pieteikt zivsaimniecības nozares uzņēmumus un to pārstāvjus gada balvai zivsaimniecībā "Lielais loms 2024", informēj ZM pārstāvji.

Reklāma

Kopumā pretendentus gada balvai vērtēs astoņās nominācijās.

Pretendentus vērtēs nominācijās "Gada uzņēmums jūras piekrastes un iekšējo ūdeņu zvejniecībā", "Gada uzņēmums akvakultūrā", "Gada uzņēmums zivju apstrādē", "Jauns un daudzsološs nozarē" un "Ieguldījums zivsaimniecības un ūdeņu apsaimniekošanas popularizēšanā".

Šogad izveidotas arī divas jaunas nominācijas - "Gada kapteinis jūras zvejniecībā" un "Gada projekts piekrastes attīstībai".

Tāpat tiks pasniegta balva nominācijā "Par mūža ieguldījumu zivsaimniecībā", ko piešķir personai par ilgstošu un nozīmīgu ieguldījumu zivsaimniecības nozares attīstībā. 

ZM pārstāvji atzīmē, ka šogad vienkāršota dalībnieku pieteikšana gada balvai, proti, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem pieteicējam nav jāiesniedz papildu dati par dalībnieka saimniecisko darbību.

Pretendentus gada balvai var pieteikt līdz 8. jūlijam tīmekļvietnē www.lielaisloms.lv, norādot pretendenta vārdu, uzņēmuma nosaukumu, atrašanās vietu, elektroniskā pasta adresi un tālruņa numuru, kā arī pamatojumu izvirzīšanai konkursam. Nepieciešamības gadījumā var arī pievienot papildu informāciju par pieteikto dalībnieku. 

Katrā nominācijā pretendentu vērtēšanas komisija noteiks vienu laureātu, kurš saņems balvu "Lielais loms 2024", ZM diplomu un naudas balvu.

Zemkopības ministrs Armands Krauze (ZZS) min, ka zivsaimniecības nozarē, salīdzinot ar lauksaimniecību, ir krietni mazāk uzņēmēju, tomēr viņu radītā pievienotā vērtība valstij ir ļoti nozīmīga. Vietējā tirgū svarīgs ir arī piekrastes zvejnieku un zivju audzētāju devums. "Lielais loms 2024" nominācijās meklē tos uzņēmējus, kuri savā jomā izcēlušies ar apņēmību, lielu darbu, izdomu un Latvijas zvejniecības tradīciju turpināšanu.

Laureātu apbalvošana notiks 2024. gada rudenī. 

Balvas mērķis ir apbalvot labākos Latvijas zivsaimniecības un akvakultūras uzņēmumus, kā arī veicināt zivsaimniecības nozares attīstību un akcentēt tās nozīmību Latvijas ekonomikā.

Šogad gada balva "Lielais loms" notiks desmito reizi.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.