Eiropas čempionāta finālturnīrs Vācijā sācies ar rezultatīvu futbolu, jo katrā no pirmajām piecām spēlēm tika iesisti vismaz pa trim vārtiem.

Reklāma

Atklāšanas mačā turnīra saimniece Vācija kā ar ceļarulli pārbrauca pāri Skotijai – 5:1, apbēdinot 200 000 skotu līdzjutēju, kas pirms spēles Minhenes vecpilsētā bija sarīkojuši kārtīgus svētkus. Vāciešiem vārtus guva pieci dažādi spēlētāji un Skotija vispār būtu palikusi tukšā, ja vien aizsargs Antonio Rīdigers nebūtu iesitis savos vārtos. Otrā A grupas mačā Šveice ar 3:1 pieveica Ungāriju. Ne mazāk varens starts Spānijai, kas pirmajā puslaikā iesita trīs vārtus un ar 3:0 pārspēja Horvātiju ar Luku Modriču ierindā. Spāņu rindās sākumsastāvā devās 16 gadus un 338 dienas vecais Lamins Jamals, kurš kļuvis par visu laiku jaunāko futbolistu Eiropas čempionātu vēsturē.

Vēsturisks brīdis arī otrā B grupas mačā starp Itāliju un Albāniju, jo jau 22. sekundē albāņi atklāja rezultātu, pēc itāļu neveiksmīga auta izspēles visu laiku ātrākos vārtus Eiropas čempionāta vēsturē iesitot Nadimam Bairami.

Pašreizējie titula īpašnieki gan neapjuka un pēc Alesandro Bastoni un Nikolo Barellas sitieniem spēles 16. minūtē jau bija vadībā ar 2:1, tā šai spēlei arī noslēdzoties. Ar tādu pašu rezultātu 2:1 D grupā Nīderlande pārspēja Poliju, kurai traumas dēļ nepalīdzēja tās lielākā zvaigzne Roberts Levandovskis. Poļi gan atklāja rezultātu, pēc stūra sitiena ar galvu precīzi sitot Adamam Buksam, taču drīz vien Kodijs Gakpo atjaunoja līdzsvaru, bet 83. minūtē neilgi pēc nākšanas laukumā uz maiņu uzvaru oranžajiem nodrošināja Vauts Veghorsts. Diemžēl pirms šīs spēles Hamburgā policijai tikai ar šaušanas palīdzību izdevās neitralizēt kādu neadekvātu vīrieti, kurš kārtības sargiem uzbruka ar cirvi. Incidents notika netālu no vietas, kur pirms spēles pulcējās holandiešu līdzjutēji.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.