Latvijas basketbolistam Kristapam Porziņģim paliekot uz rezervistu soliņa, Bostonas "Celtics" piektdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) finālsērijā piedzīvoja pirmo zaudējumu.

Finālsērijas trešajā mačā "Celtics" viesos ar 84:122 (21:34, 14:27, 25:31, 24:30) zaudēja Dalasas "Mavericks". Sērijā līdz četriem panākumiem ar 3-1 vadību saglabā Bostonas komanda.

Porziņģis, kurš sērijas trešo maču izlaida pēdas savainojuma dēļ, piektdien bija atpakaļ ierindā un formastērpā bija uz rezervistu soliņa, taču "Celtics" galvenais treneris Džo Mazulla pirms spēles norādīja, ka gadījumā, ja būs nepieciešamība, latvietis laukumā pavadīs ierobežotas minūtes.

Pirmās ceturtdaļas izskaņā 10:0 izrāvienu veica Dalasas komanda, kas otrajā ceturtdaļā turpināja palielināt savu pārsvaru un puslaika pārtraukumā devās ar +26.

Sākoties trešajai ceturtdaļai, "Celtics" nespēja ierobežot Dalasas basketbolistus un mājinieki panāca +33 (73:40). Atlikušajā spēles daļā "Celtics" neizdevās pietuvoties laukuma saimniekiem un piedzīvoja pirmo zaudējumu finālsērijā.

Bostonas vienībā rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Džeisons Teitams, 14 punktus guva Sems Hauzers, bet 11 punktus iekrāja Peitons Pričards.

"Mavericks" panākumu ar 29 punktiem sekmēja Luka Dončičs, kura kontā arī piecas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles, Kairijs Ērvings pievienoja 21 punktu, kamēr Tims Hārdavejs, raidot grozā piecus tālmetienus, tika pie 15 punktiem.

Nākamā spēle 17. jūnijā norisināsies Bostonā, bet, ja būs nepieciešami vēl mači, tie paredzēti 20. jūnijā Dalasā un 23. jūnijā Bostonā.