Kristaps Porziņģis un Bostonas "Celtics" ir vienas uzvaras attālumā no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionu titula.

Reklāma

Fināla trešajā spēlē bostonieši Dalasā uzvarēja "Mavericks" ar 106:99. No -13 viesi ceturtās ceturtdaļas sākumā panāca +21, tomēr mājinieki atgrieza intrigu. Ceturtdaļas vidū tiesneši dalasiešu līderim Lukam Dončičam piešķīra divas strīdīgas piezīmes pēc kārtas, un otrā viņam bija sestā spēlē. Pēdējās četras minūtes "Mavericks" bija spiesta spēlēt bez slovēņa, un izšķirošajos brīžos precīzāki bija "Celtics" spēlētāji, kuriem Džeisons Teitums un Džeilens Brauns izcēlās ar attiecīgi 31 un 30 punktu. Mājiniekiem Kairijs Ērvings bija līmenī, gūstot 35 punktus, Dončičam – 27. Piecas minūtes līdz viņa noņemšanai Bostona izskatījās pagalam apjukusi, uzbrukumā bumba nekustējās, bet viens pret vienu apspēlēt pretiniekus neizdevās.

Īstajā brīdī, sarūpējot Lukam piekto un sesto piezīmi, viltīgi nospēlēja Brauns, kurš pērn noslēdza līgas vēsturē lielāko līgumu – 304 miljoni ASV dolāru uz piecām sezonām.

Dončičs piezīmju normas dēļ spēli priekšlaikus pabeidza pirmo reizi šosezon un pirmo savā izslēgšanas spēļu karjerā. Ziemeļamerikas apskatnieks Braiens Vindhorsts viņu netipiski tieši kritizēja par spēli aizsardzībā, sakot, ka slovēnis ir caurums, un ar tādu "Mavericks" nekad neizcīnīs galveno trofeju, neviens organizācijā nespējot viņu mainīt.

Kristapam Porziņģim mediķi neļāva trešajā mačā doties laukumā, bet pastāv cerība saņemt zaļo gaismu ceturtajai spēlei, kas notiks piektdien.

NBA vēsturē neviena komanda nav uzvarējusi sēriju, nonākot iedzinējos ar 0:3.

Spānijas čempionāta finālā Mursijas "UCAM" ar 73:84 zaudēja Madrides "Real", sēriju noslēdzot ar 0:3. Rodions Kurucs guva astoņus punktus, brālis Artūrs laukumā netika. Ar Lietuvas sudrabu no Kauņas "Žalgira" atvadījies Rolands Šmits, fināla ceturtajā spēlē pret Lietuvas "Rytas" zaudējums ar 87:88 un sērijā 1:3. Valmierietim astoņi punkti. Viļņas basketbolisti par čempioniem kļuvuši otro reizi trīs gadu laikā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.