Latvijas junioru U-20 hokeja izlase pasaules čempionātu noslēgusi astotajā vietā, kas ir otrs augstākais rezultāts komandas vēsturē.

Reklāma

Lai ceturtdaļfinālā uzvarētu spēcīgo ASV izlasi, līdzās meistarībai noteikti bija vajadzīga arī veiksme, taču brīnumi nenotika un Latvija zaudēja ar 2:7 (1:3, 0:3, 1:1). Neliels cerību stariņš iemirdzējās 14. minūtē, kad Latvijas izlases kapteinis Dans Ločmelis veica reidu no savas zonas zilās līnijas un ar precīzu metienu panāca 1:2. Diemžēl pēc 13 sekundēm amerikāņi guva trešos vārtus, un tālāk viņu uzvara apdraudēta vairs netika. Latvijas puišiem nevar pārmest cīņasspara trūkumu, bija arī momenti (metieni 25:41), no kuriem vārtu guvumā tika pārvērsts tikai viens, kad vairākumā Ločmelis pēc Nika Feņenko un Sanda Vilmaņa piespēlēm guva savus otros vārtus mačā, taču tobrīd Latvija jau bija iedzinējos ar 1:7.

"Grūta spēle pret labu pretinieku. Uzstādījums bija spēlēt ātri, tehniski, līdzīgi kā pret Vāciju, ja pretinieki kontrolē ripu, tad nedaudz atkāpties. Daudzas lietas neizdevās,

jo īpaši sākums – ielaidām otrajā minūtē un tālākais scenārijs bija līdzīgs kā mačos pret Zviedriju un Kanādu. Pirms čempionāta, kad man prasīja, ar kādu rezultātu būšu apmierināts, teicu, ka ar ceturtdaļfinālu. Ceturtdaļfinālā spēlējām, bet nevaru teikt, ka esmu gandarīts. Nedabūju no spēlētājiem ārā visu," pēc zaudējuma Latvijas izlases galvenajam trenerim Artim Ābolam palikusi līdz galam nepadarīta darba sajūta.

"Amerikāņi labi spēlēja uzbrukumā, veidoja daudz momentu, bet arī mums deva iespējas. Diemžēl nerealizējām, un pēc tam viņi pārņēma spēli," secināja Dans Ločmelis. "No mums gaidīja vairāk. Bija jāiegraužas mačā, pretinieki mums deva daudz, bet mēs nepaņēmām. Savukārt to, ko mēs devām viņiem, pretinieks izmantoja. Piekliboja momentu realizācija. Bēdīgi, ka tā," piebalsoja Emīls Veckaktiņš. Dans Ločmelis kopā ar Niku Feņenko un Sandi Vilmani tika atzīti par trim labākajiem spēlētājiem Latvijas izlasē šajā pasaules čempionātā.

Kas neizdevās Latvijai, to paveica Čehija un gandrīz arī Šveice.

Čehi no tālākās cīņas par medaļām izsita spēcīgos kanādiešus, svinot panākumu ar 3:2. Uzvaras vārtus Čehija iemeta 11 sekundes pirms pamatlaika beigām. Savukārt Šveice lika nervozēt mājiniekiem zviedriem, kuri ceļazīmi uz pusfinālu izrāva tikai papildlaikā – 3:2. Papildlaiks bija nepieciešams arī Somijas un Slovākijas spēlē, veiksmei šoreiz esot somu pusē, viņi uzvarēja ar 4:3. Šodien pusfinālā Zviedrija spēlēs pret Čehiju, bet ASV tiksies ar Somiju. Tāpat notiks cīņa par vietas saglabāšanu elitē, izdzīvošanas mačā nūjas krustojot Vācijas un Norvēģijas junioriem. Latvijas junioru izlase augstākajā divīzijā spēlēs arī nākamajā sezonā, kad čempionāts gadumijā notiks Kanādas galvaspilsētā Otavā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.