Latvijas biatlona izlasi pasaules čempionāta ievadā ietekmējusi slimošana, tomēr no līderiem ir pamatotas cerības sagaidīt labus rezultātus, "Latvijas Avīzei" pastāstīja treneris Ilmārs Bricis.

Pasaules čempionāts Nove Mesto Čehijā sākās ar jaukto stafeti, Latvijai ar Renāru Birkentālu, Edgaru Misi, Baibu Bendiku un Anniju Sabuli sastāvā ierindojoties 19. vietā no 25 komandām, kas ir labākais rezultāts 13 gadu laikā. Uzvarēja Francija. Šovakar (18.20) sprints sievietēm, rīt – vīriešiem.

"Jauktajā stafetē varēja būt arī labāks rezultāts, ja Sanita Buliņa nebūtu apslimusi – vīruss vai saaukstēšanās, sāp kakls. Grūti pateikt, vai varēs piedalīties sprintā, šobrīd īpaši cerīgi neizskatās. Puiši labi noskrēja, Renāram šī ir pirmā īstā sezona pieaugušajos, ne katri mači sanāk super, bet kopumā iet labāk, nekā cerēts. Andrejs Rastorgujevs nestartēja, jo tikai trešdien vēlu vakarā ieradās, tāds bija gatavošanās plāns, atbraucot ātrāk, viņam iznāktu par maz treniņu dienu augstkalnu nometnē Itālijā," skaidroja Bricis.

Bendika nopelnīja soda apli un vēl četras rezerves patronas, bet slēpošanā uzrādīja trešo ātrāko laiku starp dāmām, kas, ņemot vērā pirmdzimtā laišanu pasaulē septembra beigās, ir pārsteidzoši. 

"Fiziski viņa noteikti ir gatava, domāju, tikpat labi kā iepriekšējos gados, lai gan simtprocentīgi visu ieplānoto nebūt neizdevās paveikt," norādīja Ilmārs Bricis, 

kurš ir Latvijas izlases līderes dzīvesbiedrs. Bricis domā, ka arī Rastorgujevs pasaules čempionātā būs labā formā. Ja slēpes izdosies sagatavot tik teicami kā pirmajā dienā un tiks galā ar šaušanu, no Latvijas komandas līderiem var gaidīt ļoti labu rezultātu vismaz vienā distancē. Vēl bez minētajiem komandā ir Sandra Buliņa un Aleksandrs Patrijuks, kurš neesot pilnībā atguvies no slimošanas.

Nove Mesto valda pavasarīgs laiks, trase sagatavota tikai ar mākslīgo sniegu. Nedēļas nogalē tiek solīti no +7 līdz +9 grādiem. "Tādiem apstākļiem trase ir ļoti laba," organizatoriem atzinīgus vārdus veltīja Ilmārs Bricis.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.