Nedēļas nogalē Argentīnā ar Patagonijas "Grand Prix" izcīņu startēs 2024. gada pasaules čempionāts motokrosā, savu sesto sezonu prestižajā MXGP klasē iesākot arī Latvijas labākajam motokrosa braucējam Paulam Jonasam.

Tāpat kā pērn viņš pārstāvēs "Standing Construct Honda" komandu.

Pagājušais gads Jonasam bija norakstāms, jo veselības likstu dēļ nācās izlaist 12 no 19 pasaules meistarsacīkšu posmiem, tāpēc arī kopvērtējumā sanāca vien 19. vieta, kas pilnīgi noteikti neatbilst 27 gadus vecā kalvenieka potenciālam. Šī sezona tiek gaidīta ar piesardzīgu optimismu, jo sagatavošanās posmā Pauls ir labi pastrādājis.

"Par gatavošanos nav iemesla sūdzēties, Pauls ziemā kārtīgi pastrādāja gan fiziski, gan bija pietiekami daudz braukšanas treniņu dažādās trasēs. Pirms sezonas nekādās traumās neiedzīvojās, arī pirmo starptautisko sacensību rezultāti bija pietiekami labi, tāpēc domāju, ka sezonas sākums varētu būt cerīgs," "Latvijas Avīzei" teic Paula Jonasa menedžeris Kristers Serģis.

Gatavojoties pasaules čempionātam, Jonass piedalījās sacensībās Francijā un Lielbritānijā un spēcīgā konkurencē abās izcīnīja trešo vietu. 

Bija plānots aizvadītās nedēļas nogalē startēt arī Nīderlandes čempionāta posmā Līropas trasē, taču pirmajā braucienā Jonass nobrauca malā, jo apaukstēšanās dēļ jutās slikti. "Tagad jau ir daudz labāk un, cerams, ka Argentīnā sekas vairs nevarēs just," piebilst Serģis. Villa La Angostūras pilsētiņas trasē, kur, kā ierasts, notiek Argentīnas posms, Jonasam allaž ir labi veicies, jo savulaik viņš tur izcīnīja divas uzvaras vēl kā MX2 klases braucējs – pērn bija piektais, aizpērn ceturtais. "Pats Pauls saka, ka Argentīnā viņam ir iecienītākā trase, patīk vislabāk no visām. Ātra, slaidi līkumi, mazliet smiltiņas, tas viss, kas Paulam ir parocīgi, tāpēc rezultāti viņam tur allaž bijuši labi. Nedēļas nogalē būs lielā atskaite, pēc kuras varēs izdarīt pirmos secinājumus, lai gan sezona ir gara. Visi pērn taču redzējām, ka uzvarēja tas (Horhe Prado – G. N.), kas netraumējās. Motokrosā jau ir vienkārši: jo mazāk kritīsi, jo lielākas izredzes uzvarēt čempionātu. Paulam, protams, ir mērķi, un sportistiem tie ir jāuzstāda, bet būsim reālisti, konkurence ir nežēlīga, un līmenis ir līdzīgs ļoti daudziem sportistiem. Viss atkarīgs no tā, cik būs iespējams izvairīties no traumām un kritieniem. Protams, arī veiksme nepieciešama, taču principā vajadzētu būt krietni labāk nekā pagājušogad. 

Pašam Paulam lielā apņemšanās nav zudusi, trenējas, darbojas un, domāju, ka cīnīsies par katru punktu. Arī ar tehniku ir pieslīpējies vairāk, jo ar "Honda" motociklu brauks otro sezonu, tāpēc tajā ziņā visam vajadzētu būt kārtībā," 

Serģis atzīst, ka ir daudz priekšnosacījumu, lai šis gads Paulam Jonasam būtu izdevies.

Tikmēr motokrosa eksperti prognozēs par šīs sezonas favorītiem visbiežāk nosauc trīs uzvārdus – pērnā gada čempionu Horhi Prado no Spānijas, četrkārtējo sacensību uzvarētāju Timu Gajseru no Slovēnijas un divkārtēju MXGP čempionu Džefriju Helingsu no Nīderlandes. Tāpat nevar aizmirst francūzi Romēnu Fevru un šveicieti Žeremī Sīveru, kā arī Glenu Koldenhofu no Nīderlandes. Jāpiekrīt tiem, kas norāda, ka pēdējos gados konkurence MXGP ir kļuvusi daudzreiz lielāka, kas sporta veidam nāk tikai par labu. Cerams, ka sezonas noslēgumā starp vadošajiem pasaules braucējiem būs arī Paula Jonasa vārds.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.