Latvijas futbola izlases galvenais treneris Paolo Nikolato nosaucis kandidātus savai pirmajai treniņnometnei. Revolūcijas nav, bet pārsteigumi ir.

Viņš vēlas redzēt piecus spēlētājus, kas izlasē nav bijuši ilgāku laiku. Vladislava Gutkovska atgriešanās ierindā septiņus mēnešus pēc ceļgala krustenisko saišu traumas ir patīkama vēsts – uzbrucējs martā sezonas pirmajā spēlē Dienvidkorejas čempionātā izcēlās ar vārtu guvumu. Negaidīta ir Vitālija Maksimenko iekļaušana kandidātu sarakstā – 33 gadus vecais aizsargs šosezon spēlē Grieķijas pēc spēka otrajā līgā, pirms tam aizvadīja ne pārāk izteiksmīgas sezonas "RFS" rindās un Slovēnijā. Uz izlasi viņš nebija aicināts kopš 2021. gada.

Paolo Nikolato (no labās) uz līgumu parakstīšanu ieradās ar trim palīgiem, viņa labā roka darbā ar Latvijas izlasi būs bijušais Milānas "Iner" aizsargs un UEFA kausa ieguvējs 1994. gadā Masimo Paganins.

"Valmieras" pussargs Renārs Varslavāns traumas dēļ izlaida teju visu pagājušo sezonu, nu ir atpakaļ. 

Tāpat Nikolato valstsvienības durvis atvēris Artūram Zjuzinam un Pāvelam Šteinboram, kuri pēc plosta pērnajā martā bija iekļuvuši iepriekšējā izlases vadītāja Daiņa Kazakeviča melnajā sarakstā.

No tiem, ko Kazakevičs regulāri aicināja uz izlasi, nav uzbrucēja Dāvja Ikaunieka, kurš debitējis Lietuvas čempionāta trešajā spēcīgākajā klubā "Šiaulai", kā arī vārtsarga Nila Puriņa.

"Izvēlēties spēlētājus pirmajai nometnei nebija vieglākais uzdevums, jo pašmāju čempionātā sezona vēl nav sākusies. Uzaicinājām 26 futbolistus, taču vēlos uzsvērt, ka durvis ir vaļā – gan tiem, kuri šoreiz nav uzaicināti, gan tiem, kuri martā būs ar mums – arī viņiem šajā nometnē būs jāparāda, ka viņi vēlas palikt izlasē," Nikolato nevienam vietu sastāvā nesola.

Nikolato palīgi būs Aleksandrs Cauņa un Andris Vaņins, kā arī tautieši Masimo Paganīns, fiziskās sagatavotības treneris Vinčenco Pinkolini, video analītiķis Leonardo Karleti. Treneru korpusā būs arī Māris Smirnovs un Iļja Ščaņicins.

Pie Latvijas izlases stūres Nikolato debitēs pārbaudes spēlē 21. martā viesos pret Kipru, un piecas dienas vēlāk turpat būs mačs pret Lihtenšteinu.

Futbols. Latvijas izlase

  • Vārtsargi: Pāvels Šteinbors, Roberts Ozols, Rihards Matrevics.
  • Aizsargi: Kaspars Dubra, Roberts Savaļnieks, Vitālijs Maksimenko, Andrejs Cigaņiks, Raivis Jurkovskis, Antonijs Černomordijs, Mārcis Ošs, Vladislavs Sorokins, Daniels Balodis, Maksims Toņiševs.
  • Pussargi: Artūrs Zjuzins, Alvis Jaunzems, Eduards Emsis, Kristers Tobers, Aleksejs Savļjevs, Renārs Varslavāns, Dmitrijs Zelenkovs, Jānis Ikaunieks.
  • Uzbrucēji: Roberts Uldriķis, Vladislavs Gutkovskis, Raimonds Krollis, Eduards Dašķevičs, Marko Regža.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.