Aļona Ostapenko smagā cīņā sasniegusi ASV atklātā tenisa čempionāta trešo kārtu. Latvijas tenisiste teju divas ar pusi stundas ilgā cīņā ar 6-3, 5-7, 7-5 uzvarēja zem neitrāla karoga startējošo okupantu valsts Krievijas pārstāvi Elinu Avanesjanu. Līdz cīņas vidum šķita, ka Ostapenko gūs samērā vieglu uzvaru, jo pēc pārliecinoša pirmā seta otrajā viņa bija vadībā ar 5-2 un divu breiku pārsvaru, taču Avanesjana uzvarēja piecos geimos pēc kārtas un atspēlējās.

Arī izšķirošo setu ar uzvarētu geimu sāka pretiniece, taču Ostapenko krīzi pārvarēja, atkal ieguva komfortablo pārsvaru 5-2, ko atkal nenosargāja. Beigās stiprāki nervi tomēr bija rīdziniecei, kura šajā mačā izmantoja septiņas no desmit breikbumbām, kamēr pretiniece sešas no 16 šādām iespējām. Latvijas tenisistei otro maču pēc kārtas 11 dubultkļūdas servē, šoreiz arī pieci eisi, 80 nepiespiestās kļūdas un 57 tīri uzvarētas izspēles, kamēr Avanesjanai tādas bija tikai 11. Ostapenko šī bija jau sestā spēle pēc kārtas, kurā nepieciešami trīs seti. 

Arī 1/16 finālā Aļonai pretim nāks tenisiste, kura pasaules rangā ir krietni zemāk – 73. pozīcijā esošā amerikāniete Bernarda Pera. 

Viņa pirmajā kārtā izslēdza ranga 16. pozīcijā esošo krievieti Veroniku Kudermetovu. Ostapenko ar Peru reizi jau tikusies – 2019. gadā Jūrmalā notikušajā WTA turnīrā, toreiz mājiniecei ciešot sagrāvi pirmajā kārtā ar 2-6, 1-6.

Pārsteigumi joprojām turpinās vīru vienspēlēs, kur otrajā kārtā zaudējumus piedzīvoja ranga piektais numurs Kaspers Rūds no Norvēģijas un septītā rakete Stefans Cicips no Grieķijas. Rūds ar 4-6, 7-5, 2-6, 6-0, 2-6 zaudēja ķīnietim Džižeņam Džanam, kurš rangā ir septītajā desmitā, bet Cicips ar 5-7, 7-2 (7:2), 7-6 (7:5), 6-7 (6:8), 3-6 kapitulēja šveicietim Dominikam Štrikeram, kurš rangā ir tikai 128. vietā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.