Latviju Nāciju kausā motokrosā šoruden pārstāvēs Pauls Jonass kopā ar brāļiem Kārli un Jāni Reišuļiem, bet rezervista statusā Edvards Bidzāns. Komandas mērķis ir sasniegt Latvijas visu laiku augstāko vietu prestižajā valstssacīkstē.

Reklāma

Latvija Nāciju motokrosā, kas allaž norisinās sezonas nogalē un šoreiz plānota Ernē trasē Francijā, pirmo reizi piedalījās 1992. gadā. Viesturs Gaušis, Leons Kozlovskis un Mairis Levans izcīnīja cienījamo 11. vietu. Šo rezultātu mūsējie nevarēja atkārtot vai pārspēt 27 gadus, līdz 2019. gadā Pauls Jonass, Toms Macuks un Dāvis Ivanovs latiņu pacēla augstāk, pirmo reizi Latvijai iebraucot labāko desmitniekā – ierindojoties astotajā pozīcijā. Nu mērķis ir kāpt vēl augstāk. Pēc ilgāka pārtraukuma, kas bija saistīts ar veselības likstām, Nāciju kausā gatavs braukt Jonass, kurš rokas traumas dēl izlaida lielu daļu sezonas, taču nu ir atguvies un lēnām tuvojas savai labākajai sportiskajai formai. No traumas atlabst arī Kārlis Reišulis, kurš motokrosa olimpiādē, kā arī dēvē Nāciju kausu, debitēja pērn. K. Reišulis šosezon startēja Eiropas čempionātā 250 kubikcentimetru klasē. Savukārt viņa jaunākais brālis Jānis ir ļoti tuvu Eiropas čempiona titulam 125 kubikcentimetru klasē, pirms pēdējā posma tuvāko sekotāju apsteidzot par 37 punktiem. 

"Gribam sasniegt iespējami augstāku vietu par astoto. Ar šiem sportistiem viss ir iespējams.

Galvenais, lai viņi sezonu pabeidz uz pozitīvas nots, visi izdara savu darbu, kas ir pamata sezonā, bet Nācijas ir kā saldais ēdiens sportistam," uzskata Latvijas izlases vadītājs Valdis Seratinskis. Jonass brauks MX1 klasē, Kārlis Reišulis “MX Open”, bet Jānis Reišulis MX2 klasē. Plānots, ka uz Nāciju kausu izlase dosies nedēļu agrāk, lai Francijā trenētos. 

"Tas gan vēl jāsaskaņo ar braucēju komandām, jo arī tām ir savi uzstādījumi. Cerams, ka visu izdosies saorganizēt tā, lai visiem trim braucējiem sanāk patrenēties kopā," gatavošanās plānu atklāj izlases galvenais treneris Roberts Justs. Nāciju kausa izcīņa notiks 8. oktobrī.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.