Biedrība "Pļaviņu bērniem" iniciatīvu portālā "manabalss.lv" sākusi vākt parakstus par Pļaviņu vidusskolas saglabāšanu, ziņo laikraksts "Staburags". Iniciatīvu plānots iesniegt Aizkraukles novada pašvaldībā.

Reklāma

Parakstīties aicināti tikai Aizkraukles novadā deklarētie Latvijas pilsoņi un īpašuma turētāji pašvaldībā. No nepieciešamajiem 500 parakstiem (saskaņā ar Pašvaldību likumu) pagājušajā nedēļā savākti vairāk nekā 300.

Iniciatīvas ierosinātāji raksta, ka Aizkraukles novadā jau reorganizētas divas no sešām vidusskolām, un šobrīd notiek aktīvi pasākumi, lai lemtu arī par Pļaviņu vidusskolas reorganizāciju, to pārveidojot par pamatskolu. 

Lai arī nevarot noliegt, ka skolēnu, tajā skaitā vidusskolēnu, skaitam lauku teritorijās ir tendence samazināties, biedrība uzskata, ka reorganizācija ir sasteigta vairāku iemeslu dēļ. 

Piemēram, nav skaidri definēti finansiālie ieguvumi un pozīcijas, kur reformas rezultātā ietaupīs; nav izstrādāta plāna par skolēnu nodrošināšanu ar transportu, nav apsvērta vidusskolas reorganizācijas ietekme uz Pļaviņu pilsētas un apvienības attīstību – ņemot vērā, ka skola ir viena no svarīgākajām infrastruktūrām jauno ģimeņu piesaistīšanai, un citi.

Biedrība "Pļaviņu bērniem" uzskata, ka skolas reorganizācija šķietot uzspiesta un steidzināta, lai pretendētu uz Eiropas Savienības fondu līdzekļiem. Taču šo līdzekļu iegūšana nav ne tikai garantēta, bet nav arī prezentēts plāns, kā šos potenciālos līdzekļus varētu izmantot un kā Pļaviņu skola no tā varētu gūt labumu.

Iedzīvotāju biedrība cer apstādināt vidusskolas reorganizāciju un nodrošināt saviem bērniem iespēju mācīties vidusskolā turpat Pļaviņās,

kā arī saglabāt Pļaviņu apvienību kā perspektīvu dzīvesvietas izvēli ģimenēm ar bērniem.

MAF 2024

Publikācija tapusi projektā "Mans pagasts, mana pilsēta", kurā "Latvijas Avīze" sadarbojas ar laikrakstiem "Staburags", "Dzirkstele", "Zemgales Ziņas", "Bauskas Dzīve", "Alūksnes un Malienas Ziņas" un "Ziemeļlatvija".

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild "Latvijas Avīze".