Bez amerikāņu palīdzības Ukraina karā pret Krieviju nespēs uzvarēt, intervijā telekanālam CBS sacīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Prezidentam tika uzdots jautājums, vai Ukraina zaudēs bez ASV atbalsta.

"Tas ir tiesa," atbildēja Zelenskis. "Mēs zaudējam. Ne jau vienas dienas laikā. Protams, mēs zaudēsim kādas mūsu teritorijas."

"Mums būs liels izaicinājums, kā pēc tam to visu atgūt. Mums tie ir lieli upuri. Atgūt teritorijas - tas nozīmē zaudēt cilvēkus. Cilvēki, ja godīgi, ir svarīgāk, bet mēs zinām, ka [Krievijas diktators Vladimirs] Putins grib mūs pilnībā izpostīt," norādīja prezidents.

"Visi viņa vēstījumi ir par to, ka viņš neatzīst Ukrainu, ukraiņus, neatzīst, ka mēs pastāvam. Viņam mēs esam Krievijas Federācijas satelīts," skaidroja Zelenskis.

"Tagad mēs. Pēc tam Kazahstāna, pēc tam Baltijas valstis, pēc tam Polija. Pēc tam Vācija, kā minimums puse Vācijas. Viņš atgriezīsies, viņš nepiedos viņiem astoņdesmitos, bet pēc tam deviņdesmitos gadus," norādīja prezidents.

"Nevajag mainīt viņa viedokli. Jāmaina ir viņš. Jānomaina viņš," rezumēja Zelenskis.

Ukrainai ļoti nepieciešamas ir ASV pretgaisa aizsardzības sistēmas, atzina prezidents.

Šobrīd visas pretgaisa aizsardzības sistēmas, kas ir Ukrainai, ir atvestas no Eiropas.

ASV ir sistēmas "Patriot", un piecas septiņas šādas sistēmas "aizsargās mūsu industriālās platformas Ukrainā", skaidroja prezidents.

75 līdz 80% ASV finanšu palīdzības paliek valstī, jo ieroči vai nu pieder ASV, vai tur tiek ražoti, norādīja Zelenskis.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.