Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, komentējot aizvadītās nakts Krievijas dronu triecienus Ukrainas pilsētām, sestdien atkal mudināja partnerus palielināt pretgaisa aizsardzības līdzekļu piegādes.

"Mums no partneriem vajag vairāk pretgaisa aizsardzības līdzekļu. Ir jānostiprina Ukrainas pretgaisa aizsardzības vairogs, lai nodrošinātu papildu aizsardzību mūsu cilvēkiem pret krievu teroru," sestdienas rītā platformā "Telegram" pauda Zelenskis.

"Vairāk pretgaisa aizsardzības sistēmu, vairāk pretgaisa aizsardzības raķešu. Tas ir tas, kas aizsargā dzīvību," 

uzsvēra prezidents.

Odesā vietā, kur drons trāpīja daudzdzīvokļu namā, turpinās meklēšanas darbi, norādīja prezidents.

"Nepārtrauktā režīmā turpinās meklēšanas un glābšanas operācija. Visi dienesti ir uz vietas. Cilvēkiem tiek sniegta nepieciešamā palīdzība," uzsvēra Zelenskis.

Naktī uz sestdienu, Krievijai uzbrūkot ar droniem "Shahed", Odesā dzīvību zaudējuši divi cilvēki, ir ievainotie civiliedzīvotāju vidū, nodarīti postījumi daudzstāvu dzīvojamiem namiem.

Harkivas apgabalā Krievijas drona triecienā nogalināts viens cilvēks.

 

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.