Vācijas kanclers OIafs Šolcs Ukrainas prezidentam Volodimiram Zelenskim solījis, ka atbalsts militārajā sfērā tiks turpināts, ceturtdien pēc abu līderu telefonsarunas pavēstīja Vācijas valdības preses sekretārs Štefens Hēbeštreits.

Šolcs telefonsarunā ar Zelenski ceturtdien runājis par politisko, militāro un humāno situāciju Ukrainā, sacīja Hēbeštreits.

Šolcs solījis Zelenskim, ka Vācija turpinās savu atbalstu "ciešā koordinācijā ar Eiropas un starptautiskajiem partneriem".

Vācijas parlaments ceturtdien atkal ar lielu balsu vairākumu noraidīja vācu spārnoto raķešu "Taurus" tūlītējas piegādes Ukrainai.

Konservatīvās opozīcijas priekšlikums par tālas darbības ieroču sistēmu nekavējošām piegādēm Ukrainai neguva vairākuma atbalstu.

Pret rezolūciju balsoja 495 no 690 deputātiem, kas piedalījās balsojumā, bet to atbalstīja tikai 190, kamēr pieci atturējās.

Opozīcijā esošo kristīgo demokrātu (CDU) un to Bavārijas māsaspartijas Kristīgi sociālās savienības (CSU) frakcijā ir 197 deputāti.

Tādējādi acīmredzami, ka deputāti, kas pārstāv kanclera Olafa Šolca vadītajā koalīcijā esošās partijas - sociāldemokrātus (SPD), zaļos un liberālo Brīvo demokrātu partiju -, apkaunojošā kārtā balsojuši kopā ar prokrieviski noskaņotajiem eiroskeptiķu partijas "Alternatīva Vācijai" (AfD) un kreiso ekstrēmistu pārstāvjiem.

Šolcs piektdien Berlīnē plāno tikties ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu un Polijas premjerministru Donaldu Tusku.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.