Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu pirmdien draudēja apturēt Katarā bāzētā telekanāla "Al Jazeera" darbību Izraēlā, izmantojot likumdevēju viņam nule piešķirtās pilnvaras.

"Teroristu kanāls "Al Jazeera" vairs nevarēs raidīt no Izraēlas. Es grasos rīkoties nekavējoties atbilstoši jaunajam likumam, lai apturētu šī kanāla aktivitātes," platformā "X" pauda Netanjahu.

Dažas stundas pēc šī soļa telekanāla aizliegšanas virzienā Baltā nama preses sekretāre Karīna Žanpjēra atzina: "Ja tā ir patiesība, tāds solis kā šis raisa bažas."

Ņujorkā bāzētā Žurnālistu aizsardzības komiteja (CPJ) norādīja - likums, kas ir Netanjahu draudu pamatā, piešķir Izraēlai tiesības apturēt jebkura ārvalstu medija darbību tās teritorijā.

"Al Jazeera" noraidīja Netanjahu pārmetumus, tos dēvējot par "bīstamiem absurdiem meliem".

Pirmdienas vakarā "Al Jazeera" norādīja, ka uzskata Netanjahu par atbildīgu par raidsabiedrības darbinieku un biroju drošību un ka patur tiesības "spert visus tiesiskos soļus".

Vašingtonā ASV Valsts departamenta preses sekretārs Metjū Millers norādīja, ka Savienotās Valstis ne vienmēr piekrīt "Al Jazeera" atspoguļojumam, bet ciena telekanāla darbu.

"Mēs it visur pasaulē atbalstām brīvu presi," viņš sacīja.

"Un liela daļa no tā, ko mēs zinām par notiekošo Gazā, ir pateicoties reportieriem, kas dara savu darbu, ieskaitot "Al Jazeera" reportierus," sacīja Millers.

Izraēla arī iepriekš draudējusi slēgt "Al Jazeera"" , bet līdz šim to nav darījusi.

Tiesa, kanāla sodīšana var izrādīties riskanta, jo Katara bijusi galvenais vidutājs starp Izraēlu un "Hamās". Tā palīdzēja panākt nedēļu ilgo uguns pārtraukšanu Gazas joslā novembrī, un tā tagad jau vairākas nedēļas rīko sarunas, kuru mērķis ir karā panākt vēl vienu pauzi.

 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.