Izraēlas armija ieies Rafahas pilsētā Gazas joslas dienvidos, neraugoties uz starptautiskiem brīdinājumiem, ceturtdien paziņoja Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu.

"Pastāv starptautisks spiediens, lai neļautu mums ieiet Rafahā un pabeigt darbu," Netanjahu sacīja Izraēlas karavīriem.

Premjers sacīja, ka viņš ir noraidījis šo spiedienu un turpinās to darīt.

"Mēs ieiesim Rafahā," teica Netanjahu. 

"Mēs pabeigsim "Hamās" bataljonu likvidēšanu. Mēs atjaunosim drošību un atnesīsim pilnīgu uzvaru Izraēlas tautai un Izraēlas Valstij."

Pie Ēģiptes robežas esošajā Rafahā pašlaik atrodas pusotrs miljons palestīniešu, meklējot patvērumu no karadarbības citos Gazas joslas rajonos. Palīdzibas organizācijas brīdina par vēl daudziem civiliedzīvotāju upuriem, ja Izraēla sāks pilna mēroga militāru operāciju šajā pilsētā.

Aptauja

Vai turpini sekot līdzi Izraēlas un "Hamās" karam?

Daudzas valstis tagad kritizē Izraēlas armijas darbības Gazas joslā, ņemot vērā smago humāno situāciju šajā teritorijā. Tomēr no Izraēlas viedokļa uzvara pār "Hamās" nav iespējama bet operācijas Rafahā, jo Izraēla baidās no šīs teroristu organizācijas atdzimšanas pēc kara.

Karu Gazas joslā izprovocēja 7. oktobra uzbrukums Izraēlā, kurā "Hamās" un citu ekstrēmistu grupējumu kaujinieki noslepkavoja aptuveni 1200 cilvēkus un nolaupīja vēl 250. 

Izraēla noliedz 20 Gazas iedzīvotāju nošaušanu, kas gaidījuši palīdzību

"Hamās" kontrolētā Gazas joslas Veselības ministrija piektdienas rītā paziņoja, ka Izraēlas armija Gazas pilsētā nošāvusi 20 un ievainojusi 155 cilvēkus, kas gaidījuši humānās palīdzības atvešanu. Izraēla šo ziņu noliedza, nosaucot to par "kļūdainu".

Ministrijas paziņojumā teikts, ka iedzīvotāji Gazas pilsētā bija sapulcējušies pie apvedceļa, gaidot humāno palīdzību, kad Izraēlas karavīri viņus apšaudīja. Tā sākotnēji ziņoja par 11 nogalinātajiem un 100 ievainotajiem, bet vēlāk šos skaitļus palilelināja.

Slimnīcas ātrās palīdzības dienesta direktors Mohammeds Gurabs paziņoja, ka ''okupācijas spēki" raidījuši "tiešus šāvienus" uz cilvēkiem, kas pie apvedceļa gaidīja automašīnu ar pārtikas kravu.

Ziņu aģentūras AFP žurnālists notikuma vietā redzēja vairākus līķus un sašautus cilvēkus.

Izraēlas armija noliedza, ka būtu atklājusi uguni uz Gazas iedzīvotāju pūli, kas gaidījis palīdzību.

"Preses ziņas, ka Izraēlas spēki uzbrukuši desmitiem Gazas iedzīvotāju palīdzības izplatīšanas punktā, ir kļūdainas," armija pavēstīja īsā paziņojumā, piebilstot, ka tā "nopietni analizē šo incidentu".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.