Francijas prezidents Emanuels Makrons ceturtdien sacīja, ka viņa spriedumi par Krievijas-Ukrainas karu ir nopietni pārdomāti, prezidentam šādi izsakoties pēc plašās rezonanses, ko bija izsauca viņa nesen teiktais, ka nevar izslēgt rietumvalstu karavīru nosūtīšanu uz Ukrainu.

Makrons pirmdien sacīja, ka ir jādara "viss, kas ir nepieciešams", lai panāktu, ka Krievija tiek sakauta.

"Tie ir pietiekami nopietni jautājumi. Visi vārdi, ko es saku šajā jautājumā, ir izsvērti, pārdomāti un izvērtēti," 

žurnālistiem sacīja Makrons.

Nekādus citus komentārus prezidents sniegt nevēlējās.

Makrons pirmdien pēc Eiropas līderu sanāksmes sacīja, ka nav vienprātības par Rietumu sauszemes karaspēka sūtīšanu uz Ukrainu, vienlaikus norādot, ka "neko nevajadzētu izslēgt".

Vairums Makrona Eiropas sabiedroto pauda, ka nesūtīs karavīrus uz Ukrainu, bet Francijas amatpersonas skaidroja, ka karavīri varētu tik nosūtīti atbalsta operācijām, piemēram, atmīnēšanai, nevis kaujām ar Krievijas karaspēku.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.