Krievijas raķešu triecienā Ukrainas dienvidu pilsētai Odesai piektdien nogalināti 16 un ievainoti 55 cilvēki, paziņoja Odesas apgabala valsts administrācijas vadītājs Olehs Kipers.

Nogalināto un ievainoto vidū ir ir vietējie iedzīvotāji, mediķi un glābēji. Uzbrukumā nogalināto cilvēku vidū ir arī Odesas mēra bijušais pirmais vietnieks.

"Starp šodienas uzbrukumā nogalinātajiem ir mans bijušais pirmais vietnieks Serhijs Tetjuhins. Tas ir ārkārtīgi smags zaudējums mums visiem," sacīja Odesas mērs Hennadijs Truhanovs.

Nodarīti postījumi ēkām, gāzesvadam un transportlīdzekļiem.

Ukrainas dienvidu aizsardzības spēki paziņoja, ka piektdienas trieciens Odesai tika veikts ar raķetēm "Iskander-M" no anektētās Krimas.

"Raķešu uzbrukumā pilsētas civilajai infrastruktūrai tika iznīcināta atpūtas objekta trīsstāvu ēka, bojātas vismaz desmit privātmājas, tehniskās apkopes stacija, zemspiediena gāzesvads, ātrās palīdzības un ugunsdzēsības un glābšanas dienesta automašīnas," teikts Ukrainas armijas paziņojumā.

Glābēji likvidējuši ugunsgrēku un turpinās gruvešu novākšana.

Ukrainas dienvidu aizsardzības apvienotā koordinācijas preses centra vadītāja Natālija Humeņuka žurnālistiem notikuma vietā sacīja, ka Krievijas armija ar nelielu laika intervālu uz Odesu izšāva vismaz divas raķetes "Iskander".

Pēc viņas teiktā, pretinieks nemitīgi izmanto dubultu triecienu taktiku. Ukrainas dienvidu aizsardzības spēku atbildības zonā militārpersonas vairākkārt fiksējušas, kā glābšanas dienestu darba laikā notikuši atkārtoti triecieni. Tas attiecas gan uz Krievijas armijas artilēriju piefrontes reģionos, gan raķešu triecieniem, piemēram, Mikolajivas apgabalā. "Arī Odesas apgabalā ļoti bieži glābšanas dienestiem darba laikā nākas doties uz patvēruma vietu atkārtotu gaisa trauksmju laikā," sacīja Humeņuka.

Sestdien Odesā un Odesas apgabalā izsludinātas sēras.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.