Masīvais raķešu trieciens, ko Krievija 2. janvārī deva Ukrainai, Maskavai izmaksājis aptuveni 620 miljonus dolāru, vēsta izdevums "Forbes".

Par to liecina izdevuma aplēses, balstoties Ukrainas Gaisa spēku datos.

Atbilstoši provizoriskajai informācija Krievija 2. janvāra naktī un rītā uz Ukrainu kopumā raidījusi 99 dažādu veidu raķetes un uzbrukuma lidrobotus.

Pirmajā trieciena vilnī ienaidnieks uzbruka ar 35 lidrobotiem "Shahed-136/131". Tie visi tika notriekti.

Rīta pusē krievi lika lietā stratēģisko aviāciju - bumbvedējus Tu-95MS. Tie raidīja ne mazāk kā 70 spārnotās raķetes H-101/H-555/H-55.

Ienaidnieks raidīja desmit hiperskaņas raķetes H-47M2 "Kinžal" no iznīcinātājiem MiG-31K, trīs spārnotās raķetes "Kaļibr", 12 raķetes Iskander-M/S-300/S-400, četras pretradiolokācijas raķetes H-31P.

Kā pavēstīja Ukrainas Bruņoto spēku virspavēlnieks Valērijs Zalužnijs, Ukrainas aizstāvji notriekuši visas desmit raķetes "Kinžal", no 70 spārnotajām raķetēm H-101/H-555/H-55 notriektas 59, kā arī notriektas visas trīs spārnotās raķetes "Kaļibr".

"Ņemot vērā, ka precīzs raķešu sadalījums pa tipiem nav zināms, "Forbes" to vērtību lēš aptuveni 620 miljonu dolāru apjomā," norāda izdevums.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.