Solidarizējoties ar Latvijā dzīvojošajiem Ukrainas iedzīvotājiem, kā arī ņemot vērā kaitējumu, ko uguņošana rada dzīvniekiem un dabai, Rīgas dome gadumijā uguņošanu nerīkos un aicina iedzīvotājus atturēties no pirotehnikas izmantošanas, informē Rīgas domes pārstāvji.

Vienlaikus Rīgas dome uzsver, ka jebkāda agresorvalsts slavināšana Latvijā ir aizliegta ar likumu un netiks pieciesta. Ja gadumijā ap plkst.23 kāds novēros gadījumus, kad tiek atzīmēta Jaunā gada sākšanās pēc Maskavas laika un slavināta Krievija, pašvaldība aicina par tiem nekavējoties ziņot Rīgas pašvaldības policijai (RPP) pa tālruni 110.

Aptauja

Vai pašvaldībām būtu jārīko Jaungada salūts

Rīgas domes pārstāvji norāda, ka RPP būs klātesoša visās galvaspilsētas apkaimēs un stingri kontrolēs sabiedrisko kārtību, tai skaitā vērsīsies pret tiem, kuri neievēros kārtības normas.

Uguņošanas vietā Rīgas pašvaldība aicina ikvienu sagaidīt 2024. gadu sešos Vecrīgas laukumos. Jaunā gada sagaidīšana notiks Rātslaukumā, Līvu laukumā, Pils laukumā, Kaļķu ielas posmā starp Vaļņu ielu un Aspazijas bulvāri, laukumā pie Pulvertorņa, kā arī laukumā pie Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja. Svētku programma norisināsies no plkst.21 līdz 2 naktī.

Tāpat Rīgas domes pārstāvji atgādina, ka 31. decembrī un 1. janvārī visi pasažieri Rīgas sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas, un svētku pasākumu apmeklētāju ērtībām Jaungada naktī vairākos sabiedriskā transporta maršrutos tiks nodrošināti papildu reisi.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.