ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens pauda bažas par smago situāciju ar pārtikas nodrošinājumu Gazas joslā, vienlaikus uzsverot nepieciešamību palielināt humānās palīdzības piegādes palestīniešu teritorijai.

"Atbilstoši pašiem respektējamākajiem vērtējumiem par šim lietām 100% Gazas iedzīvotāju atrodas smagā pārtikas akūtas nedrošības līmenī. Tā ir pirmā reize, kad par tādiem tiek atzīti visi iedzīvotāji," Blinkens sacīja preses konferencē Filipīnās, kur viņš ieradies oficiālā vizītē.

Aptauja

Vai turpini sekot līdzi Izraēlas un "Hamās" karam?

Blinkens ir ceļā uz Tuvajiem Austrumiem, šoreiz uz Saūda Arābiju un Ēģipti, kur viņš runās par centieniem panākt pamieru Gazas joslā un palielināt pārtikas piegādes.

Izsalkums, kādā dzīvo vairāk nekā puse Gazas joslas iedzīvotāju, ir katastrofisks, bet anklāva ziemeļos maijā būs bads, ja nenotiks steidzama iejaukšanās, 

teikts ANO atbalstītajā izvērtējumā par pārtikas drošības situāciju.

ANO humāno operāciju vadītājs Mārtins Grifitss aicinājis Izraēlu atļaut neierobežotu palīdzību Gazas joslai, uzsverot, ka laiku nedrīkst zaudēt.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.