Rīgas pašvaldības Pilsētas attīstības departamenta Rīgas vietvārdu un pilsētvides objektu nosaukumu komisija pieņēmusi lēmumu Maskavas forštati pārdēvēt par Latgales apkaimi, informēja Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks.

Jaunais apkaimes nosaukums izvēlēts, vērtējot vēsturiskos vietu nosaukumus šajā apkaimē. Jau pirmskara laikā dokumentos, kas apzīmē šo vietu, ticis lietots apzīmējums "statistikas rajons Latgale".

Pērn Latgales parks atguva tā vēsturisko nosaukumu, kas bija sastopams 1937. gada dokumentos, savukārt šogad lielākā iela šajā apkaimē ir pārdēvēta par Latgales ielu.

Kā skaidro Ratnieks, apkaimju nosaukumi nav piešķirti vai nostiprināti ar kādu no Rīgas domes lēmumiem. 

Tos gan pašvaldība, gan iedzīvotāji izmanto kā vēsturiski izveidojušos neoficiālus vietvārdus. Tas nozīmē, ka apkaimes pārdēvēšanai nav nepieciešams Rīgas domes sēdes lēmums.

Savukārt, pamatojoties uz Pašvaldību likumu, kas stājās spēkā pagājušā gada 1. janvārī, Rīgai atcelts pilsētas administratīvais iedalījums un nav vairs arī Latgales priekšpilsētas.

Par izmaiņām tikšot informēta Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra, kuras Vietvārdu datubāzē ir reģistrēts vietvārds "Maskavas forštate", un informācija tiks nomainīta arī citās vietnēs.

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.