Ķekavas novada pašvaldībai un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) reaģējot uz ziņām par radušos sadūmojumu, Baldones sanatorijas teritorijā atrasti 12 sīriešu, afgāņu un citas izcelsmes bēgļi, informē pašvaldībā.

Reklāma

Šorīt Ķekavas novada pašvaldības policisti kopā ar VUGD Baldones sanatorijas ēkā, reaģējot uz izsaukumu par sadūmojumu, atraduši 12 migrantus, kuri aizturēti, un tālākās darbības ar viņiem veic Valsts robežsardze. Sadūmojums, iespējams, radies, jo ēkā esošie cilvēki mēģinājuši sasildīties.

Vietvara uzsver, ka nekādu drošības risku sanatorijas apkārtnē un novadā nav.

Vienlaikus pašvaldībā apgalvo, ka tā jau ilgu laiku izrāda iniciatīvu, lai iegādātos un sakoptu Baldones sanatorijas teritoriju. Notikušais esot vēl viens stimuls strādāt pie tā, lai sanatorijas teritorija beidzot tiktu sakopta un šādas situācijas neatkārtotos.

Novada pašvaldības darbinieki ir saziņā ar teritorijas īpašniekiem. Domē sola sekot līdzi, kā tiek norobežota teritorija, lai situācija neatkārtotos. Tāpat tiks vērtēts, vai tās īpašnieku saukt pie atbildības par notikušo. Tikšot arī nodrošinātas regulāras pašvaldības policijas patruļas iedzīvotāju drošībai.

Aptauja

Kad noskaidrojies, ka nelegāli ieceļojušajam migrantam patvērums nepienākas, ko darīt valsts iestādēm?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.