Svētdien, 3. septembrī, Rakstniecības un mūzikas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā "Dziesmusvētku telpa" Mežaparka Lielajā estrādē ģimenes ar skolēniem gaida bezmaksas iespēja apskatīt ekspozīciju un piedalīties dažādās aktivitātes gan ekspozīcijas pirmajā stāvā, gan otrā stāva Kopienas telpā.

Ekspozīcijas pirmajā stāvā varēs iepazīties ar Dziesmu svētku tradīcijas vēsturi. Savukārt Kopienas telpā visai ģimenei būs iespēja piedalīties erudīcijas spēlēs un pārbaudīt savas zināšanas par uzzināto ekspozīcijā, sajūtot sacensības garu un lieliski pavadot laiku!

Ekspozīcija atrodas Mežaparka Lielās estrādes jeb Sidraba birzs ziemeļrietumu spārnā. Tomēr jāņem vērā, ka šeit notiekošo pasākumu dēļ ieeja tajā ir tikai pa teritorijas otrajiem vārtiem.

Skolas var arī pieteikties kultūras norisei skolēniem "Dziesmu svētku 150 gadiem veltītās ekspozīcijas "Dziesmusvētku telpa" iepazīšana", kas iekļauta Latvijas Skolas somas piedāvājumā. "Dziesmusvētku telpa" ir jaunatklāta, mūsdienīga un interaktīva ekspozīcija, kas veidota par godu Pirmo vispārīgo latviešu dziedāšanas svētku 150 gadiem kā veltījums latviešu dziesmu un deju svētku tradīcijas dzimšanai, gaitai un turpinājumam.

Ekspozīcija veidota divos stāvos, kas saturiski un funkcionāli viens otru papildina. Tās mugurkauls ir Vispārējie latviešu dziesmu un deju svētki. 

Pirmā stāva saturu veido četri objekti – "Līgo karogs", interaktīvā dārgumu siena "Laika upe", kormūzikas klausīšanās krēsli un multimediāla instalācija "Lielākais koris pasaulē".

Ekspozīcijas tehniskais risinājums ir unikāls un viens no sarežģītākajiem Eiropā. Tehnoloģijas pamatā ir vienota vadības un kontroles infrastruktūra, kurā integrēta sinhrona satura atskaņošana, ekspozīcijas apgaismojuma un gaismu akcentu kontrole. Izstādē vienlaikus darbojas 60 dažāda veida atskaņotāji, kas sinhroni raida atšķirīga tipa saturu, tos nosūtot dažādām iekārtām. Multimediālā instalācija "Lielākais koris pasaulē" veidota no četriem lieljaudas lāzera tipa projektoriem un 17 skandām. Projicējamās plaknes veidotas no 128 atsevišķiem dažāda izmēra ekrāniem, kur katram ekrānam pielāgots gan saturs, gan forma. Instalāciju papildina interaktīvs risinājums ar sensoriem attēla un skaņas maiņai dažādās vietās 128 ekrānu režģī. Daudzbalsīgā kora 17 skandu sistēma veidota kā telpiskās skaņas sistēma, kurā katrā no skandām veidots atsevišķs skaņas celiņš un speciāls mikss. Instalācija "Laika upe" veidota no 13 bezšuvju LCD paneļiem, 12 skārienjutīgiem ekrāniem un 15 klausāmklausulēm.

Ekspozīcijas otrais stāvs atvēlēts izglītības programmai.

Ekspozīcijas otrais stāvs atvēlēts izglītības programmai, tā ir vieta, kur satikties, diskutēt un uzklausīt. Brīvpieejas grāmatu plauktā apskatāmie Dziesmu svētku katalogi, novadu svētku grāmatas, izdevumi par personībām un kolektīviem dod iespēju izzināt un pētīt Dziesmu svētku tradīcijas vēsturi Latvijā un pasaulē.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.