Izdevniecība "Latvijas Mediji" laidusi klajā Anitas Gailišas grāmatu ""Stāvi stipri, strādā droši". Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja karogu kolekcija". Grāmatas zinātniskā redaktore Zinātniskā recenzente – Dr.hist. Kristīne Ducmane. Datorgrafiskais noformējums – Armands Dišers un Indulis Martinsons.

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā tiek glabāti senākie karogi Latvijā. Kompleksa karogu kolekcija ietver 400 vienību, neskaitot karogu piederumus, un hronoloģiski tā nosedz piecus gadsimtus – no 17. gadsimta Rīgas sardzes karogiem līdz mūsu dienām. Arī tematiski daudzveidīgās emblēmas, ģerboņi, krāsu salikumi un devīzes atspoguļo sabiedriski politiskās dzīves norises un idejas Latvijas vēsturē.

"Karogs nav tikai valsts simbols. Cilvēku prātos un sirdīs šis vizuālais simbols parasti spēj radīt daudz plašāku asociatīvu emociju un sajūtu gammu. Pateicoties šai netveramajai, smalkajai un tikai cilvēkam raksturīgajai emociju maģijai, nacionālais karogs spēj ne tikai iedvesmot vai pulcēt cīņai, bet arī radīt asociācijas ar bērnības mājām, mātes valodu, jaunības vasarām, dzimtas pieredzi vai atzīto vērtību kopumu. Paradoksāli, tomēr tieši šis karoga simboliskais spēks padara to par īpaši apdraudētu laikā, kad valsts nonāk svešas varas gūstā. Pret karogu vēršas kā pret pakļautās nācijas un tās vērtību simbolu, daudzi karogi tiek iznīcināti vai pazaudēti," tā Dr.hist. Kristīne Ducmane.

""Stāvi stipri, strādā droši". Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja karogu kolekcija".

Anita Gailiša ir Latvijā maz zināmās karogu pētniecības nozares – veksiloloģijas – pārstāve un Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājuma speciāliste. Grāmatā, kas apskata Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja karogus un to piederumus, autore sniedz ieskatu Latvijas valstisko un lokālo simbolu krāšņajā pasaulē vairāku gadsimtu,  vēsturisko periodu un nozaru ieskāvumā.

Grāmata izdota ar Rīgas domes un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.