Progresīvās jeb multifokālās lēcas spēj vienlaicīgi koriģēt redzi gan tuvredzības, gan tālredzības gadījumā. Tās ir lieliski piemērotas aktīvā dzīvesveida piekritējiem un cilvēkiem, kuri allaž ir kustībā. Tomēr šādu briļļu piedāvājums tirgū ir ļoti daudzveidīgs, tādēļ var rasties apjukums par to, ko labāk izvēlēties, lai nodrošinātu ne tikai skaidru redzi, bet arī uzlabotu dzīves kvalitāti.

Zinātne apvienojumā ar tehnoloģijām

Multifokālās lēcas.

Pateicoties straujai tehnoloģiskajai attīstībai, arvien tiek radīti jauni risinājumi redzes kvalitātes uzlabošanai. Vācijas tehnoloģijas uzņēmums un ilggadējs tirgus līderis ZEISS piedāvā izcilas kvalitātes optiskos risinājumus – gan individuāli pielāgotu optisko lēcu izgatavošanu, gan pasaulē pazīstamu zīmolu ietvarus un mūsdienu prasībām atbilstošu redzes pārbaudi.

ZEISS SmartLife – ikdienai 

Multifokālās lēcas ir viens no pēdējā laika inovatīvākajiem produktiem. Piemēram, ZEISS SmartLife lēcas tiek pielāgotas līdz pat vissmalkākajai detaļai, tā nodrošinot perfektu redzi un komfortu visas dienas garumā.  

Progresīvās lēcas tiek izgatavotas, ņemot vērā katra klienta individuālās redzes vajadzības, vecumu un ikdienas paradumus. Izvēloties šādas brilles, tiek nodrošināta īpaši skaidra redze visos virzienos un attālumos – gan tuvumā, gan tālumā. Turklāt briļļu lēcas ir pielāgotas galvas un acu kustībām, kas ir svarīgi, piemēram, digitālo ierīču lietošanas laikā. 

Pavisam ir vairāku veidu briļļu lēcas, kas pielāgotas ikvienam. Lūk, daži no populārākajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem, kas integrēti lēcās: 

ZEISS SmartView – redzes komforta nodrošināšana visas dienas garumā;

ZEISS Digital Inside – ērtākai lasīšanai; 

ZEISS Individual Fit – dažādām ikdienas aktivitātēm. 

ZEISS DriveSafe – auto vadīšanai 

Ja ikdienā daudz laika pavadāt pie automašīnas stūres, lielisks risinājums ir ZEISS DriveSafe multifokālās lēcas. Tās parūpēsies par acu labsajūtu īpaši naktī un krēslas stundās, kad ievērojami pieaug risks apžilbt no pretī braucošas mašīnas lukturiem. Ar šādu briļļu palīdzību ir viegli mainīt fokusu starp odometru, spoguļiem un ceļu, līdz ar to nav jāraizējas, ka redze kādā brīdī varētu būt neskaidra vai nepilnīga. Daži no populārākajiem un inovatīvākajiem risinājumiem: 

ZEISS Luminance Design – pielāgošanās acs zīlītes izmēra izmaiņām, kas rodas nepietiekoša apgaismojuma rezultātā; 

ZEISS DuraVision DriveSafe – apžilbšanas riska samazināšana līdz pat 64 %; 

ZEISS DriveSafe – plašāka redzeslauka nodrošināšana uz ceļa. 

Progresīvo briļļu lēcu cenas 

Tas, cik maksā progresīvās brilles, ir atkarīgs no vairākiem faktoriem. Piemēram, jāņem vērā lēcas veids, biezums, briļļu ietvara dizains un zīmols, kā arī vēl citi aspekti. 

Turklāt vienmēr aktuāls ir jautājums, kas būtu izdevīgāk – izvēlēties multifokālās vai tomēr monofokālās lēcas? Būtībā tas ir atkarīgs no katra paša vēlmēm, vajadzībām un iespējām. Ja ir diagnosticēta tikai viena no redzes nepilnībām – tuvredzība vai tālredzība – tad, iespējams, vēlamo rezultātu varēs sasniegt ar monofokālo briļļu palīdzību. Multifokālās brilles ir praktiskāks risinājums  abu nepilnību koriģēšanai, līdz ar to nebūs jāiegādājas vairāki atsevišķi briļļu pāri. Lai arī cenas ziņā multifokālās brilles var būt dārgākas, svarīgi ir atcerēties, ka tā ir ilgtermiņa investīcija savas veselības un labklājības labā. Ikviens no mums ir pelnījis redzēt skaidri – tā nav greznība, bet gan ikdienas nepieciešamība.  

Lai izvēlētos labākās multifokālās lēcas, vispirms ir jādodas uz vizīti pie optometrista vai oftalmologa (acu ārsta). Vizītes laikā speciālists objektīvi izvērtēs acu veselības stāvokli un redzes kvalitāti, izrakstot atbilstošo briļļu recepti. Pēcāk jau kopā ar redzes veselības speciālistu un klientu konsultantu varēsiet izvēlēties tādas lēcas, kas ne tikai pilda savu funkciju, bet arī komplimentē sejas vaibstiem. Balstoties uz jūsu vēlmēm un vajadzībām, ZEISS optikas salonā tiks ieteikts visoptimālākais risinājums. Atcerieties, ka brilles vienlaikus ir arī aksesuārs, ar kura palīdzību paspilgtināt savu koptēlu un piešķirt tam gaumīgus akcentus.  

Tiek piedāvāta iespēja iegādāties lēcas internetā, taču iesakām briļļu ietvaru izvēlēties un pielaikot optikas salonos klātienē, jo tikai tā varēsiet būt drošs, ka izvēlētais modelis jums ir piemērots un patiesi piestāv.  

Multifokālās lēcas ir divi vienā risinājums izcilas redzes nodrošināšanai. Uzticiet rūpes par savu acu veselību nozares ekspertiem, izvēloties kādu no ZEISS inovatīvajiem risinājumiem – nevainojamai redzei.  

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.