Saulainos un siltos laikapstākļos Vecpiebalgas pusē "Vēveros" ar trīs ar pusi tūkstoti dalībnieku aizvadīts populārā taku skriešanas seriāla "Stirnu buks" 11. sezonas ceturtais posms, taku skrējējiem izbaudot gleznainajā Piebalgas pusē "Mērnieku laiku" takas un finišējot Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja lauku ekspozīcijā "Vēveri" teritorijā blakus nesen atjaunotajām Vēveru dzirnavām, informē organizatoru pārstāvis Ivars Bācis.

Reklāma

No pazīstamākajiem sportistiem uzvaras izcīnīja pasaules U23 vicečempione slēpošanā Patrīcija Eiduka, Latvijas rekordists un daudzkārtējais čempions vieglatlētikā Uģis Jocis, kā arī vēl viens daudzkārtējais čempions Jānis Girgensons un četrkārtējais uzvarētājs maratona distancē Kristaps Bērziņš.

"GARMIN Lūsis" 30 km distancē uzvarētāju godā atgriezās Kristaps Bērziņš, kurš pagājušajā posmā vēl īsti neatlabis no slimošanas finišēja otrais Buka distancē. Līdz ar to kuldīdzniekam otrā uzvara šajā sezonā un vairāk nekā trīsdesmit pa visiem gadiem "Stirnu bukā". Godalgoto vietu sēriju turpināja vispusīgais talsinieks Gints Lūsis, kuram trešo reizi otrā vieta. Sezonas pirmā posma Saulkrastos uzvarētājs Lūsis, kurš maija beigās nopelnīja sudrabu taku skriešanā Rēzeknes novadā, ir vienīgais vīriešu konkurencē, kurš garākajā distancē visos posmos šajā sezonā ir bijis trijniekā. Otrā godalga šosezon Artūram Junolainenam, kurš martā Saulkrastos bija otrais aiz Lūša. Otro reizi šosezon 4. vieta Ventam Lupkinam.

Pa Mērnieku laiku takām Stirnu buka posms Vecpiebalgā.

Sievietēm garākajā distancē pēc diviem gadiem pie uzvaras tika Anete Švilpe, kura līdz ar to ir vienīgā dāmu konkurencē, kurai visos šīssezonas startos ir izdevies būt trijniekā. Iepriekšējo divu posmu uzvarētājai un taku čempionei pēdējos divos gados Agatei Armanei nebija labākā diena, šoreiz finišējot otrajā vietā. Bieži trijniekā iekļūstošā Linda Boldāne nepalaida garām iespēju arī šoreiz kāpt uz goda pjedestāla, jo jūnija vidū trešo Vilkaču maratona titulu ieguvusī Boldāne bija trešā.

Pa Mērnieku laiku takām Stirnu buka posms Vecpiebalgā.

"VENDEN Stirnu buks" 21 km distancē pirmo startu šajā sezonā aizvadīja iepriekšējās sezonas līderis "Zaķī" Jānis Girgensons. 

Sievietēm otro posmu pēc kārtas uzvarēja Zanda Malančuka.

"VESELĪBAS KARTE Zaķa" 12 km distancē favorīte statusu apliecināja Uģis Jocis, izcīnot trešo uzvaru, jo Rēzeknē Latvijas rekordists telpās un šosejā 5 km veselības problēmu dēļ nepiedalījās, izlaižot arī titula aizstāvēšanu un jaunu rekordu uzstādīšanu jūdzē. 

Sievietēm otro posmu pēc kārtas startēja un arī pārliecinoši uzvarēja pagājušo Pasaules kausa sezonu distanču slēpošanā pirmo reizi kopvērtējumā divdesmitniekā pabeigusī Patrīcija Eiduka. 

Aptauja

Kāds ir jūsu biežākais LASI.LV apmeklējuma laiks?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.