Dažu iepriekšējo gadu laikā neatsakoties nofilmēties virknē apšaubāmas kvalitātes kinoražojumu, 2022. gada pavasarī vācu izcelsmes amerikāņu kinoaktieris Brūss Viliss beidzot pārtrauca filmēties

Reklāma

Šis lēmums pieņemts saistībā ar strauji progresējošu demenci, kas negatīvi ietekmē cilvēka atmiņu, runu, domāšanu un spējas ikdienas darbībai. Turklāt arī tajās pēdējās filmēšanas reizēs viņam nācās maksimāli izmantot sufliera palīdzību.

Šodien esot tā, ka Viliss mēdz nepazīt savus tuviniekus, novērojamas problēmas ar koordināciju, atmiņu un orientēšanās spējām telpā. Scenārists un režisors Glens Gordons Kerons regulāri apmeklē savu draugu, taču atzinis, ka Vilisa ģimenei neklājoties viegli. Viliss esot kļuvis absolūti mazrunīgs, pilnībā pārtraucis lasīt, un visas iepriekšējās valodas iemaņas viņam praktiski kļuvušas liekas.

Vilisa tagadējā dzīvesbiedre Emma Heminga atzinusi, ka demence – tas esot smagi gan tam cilvēkam, kuram noteikta tāda diagnoze, gan visai viņa ģimenei, un viņa pati un viņu meitas šajā gadījumā nav nekāds izņēmums. Dažkārt mēdzot runāt, ka tā patiesībā ir ģimenes slimība, un Heminga tagad esot gatava tam pilnībā piekrist. Vilisa stāvokļa uzturēšana ģimenei izmaksā ļoti dārgi, lai gan visi atzinuši, ka ir gatavi uz vislielākajiem tēriņiem, lai tikai puslīdz pagarinātu visā pasaulē iecienītā aktiera dzīvi. Zināms, ka pēdējā laikā ģimene sākusi dalīties ar fotoattēliem, kur Viliss guļ gultā, un tas varētu nozīmēt tikai to, ka viņa stāvoklis tomēr kļūst aizvien sliktāks.

2023. gada pašā nogalē bijusī Vilisa sieva kinoaktrise Demija Mūra bija ieradusies apciemot sirgstošo aktieri, taču viņš viņu pat neesot atpazinis. Mūra plašsaziņas līdzekļiem atzinusies: “Man tas bija smags trieciens.” Proti, tā esot bijusi tā slimības stadija, kad pacients jau sācis ielāgot vairs tikai to cilvēku sejas, kuri ir kopā ar viņu ikdienā...

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.