Sestdien no plkst.9 līdz 15 visā Latvijā notiek Lielā talka, lai sakoptu un labiekārtotu apkārtējo vidi, informē Lielās talkas komunikācijas vadītāja Anna Blaua.

Reklāma

Lielās talkas oficiālā atklāšana notiks plkst.11 Zaķusalā, kur plašā teritorijā ir nepieciešama atkritumu savākšana. Talkā nāks arī ūdenslīdēji, kas palīdzēs ar atkritumu izvilkšanu no Daugavas.

Šogad Lielajai Talkai pieteiktas 1138 vietas. Talkai pieteiktas 836 atkritumu savākšanas un 530 labiekārtošanas talkas, kā arī 105 solo talkas.

Līvānos šopavasar par talku īpaši rūpējas novada jaunieši, lai sakoptu ne tikai Līvānu pilsētu, bet arī labiekārtotu Līvānu ezera krastu, radot atpūtas vietu jauniešiem un Līvānu pilsētas iedzīvotājiem.

Limbažu novadā plānots sakopt ne tikai Ārciema muižas parku, bet arī pieķerties Ārciema muižas pienotavas teritorijas labiekārtošanai. Pirmie talcinieki sāks rosīties jau no plkst.9. Līdzi jāņem grābekļi, darba cimdi un, ja iespējams - motorzāģi. Tie, kas talkos tuvākajā apkārtnē, tiek gaidīti uz grupas "Klaidonis" labdarības koncertu Ārciema centrā plkst.15. Koncertu kuplinās līnijdejotāju grupa "Crazy Daisy team".

Lielā talka.

Tukuma novadā Zemītes luterāņu baznīcas draudze un Zemītes pagasta konsultatīvā padome aicina pievienoties baznīcas un tās apkārtnes sakopšanas talkā. Savukārt Lapmežciema pagasta pārvalde šī gada talkas uzsvaru liek uz atpūtnieku iemīļoto piekrasti, organizējot piekrastes sakopšanu no Bigauņciema līdz Klapkalnciemam.

Aizkraukles novadā talkotājiem būs iespēja piedalīties ikgadējos Gricgales ēkas modināšanas un dārza sakopšanas darbos jaunajai tūrisma sezonai.

Ogres novada pašvaldība aicina ikvienu iedzīvotāju, iestādi, uzņēmumu un organizāciju novērtēt savā īpašumā esošo pagrabu atbilstību patvēruma ierīkošanai un piedalīties pagrabu pielāgošanas praktiskajos darbos, atbrīvojot tos no liekā, kā arī veicot pagrabtelpu sakopšanu.

Pēc talkas no plkst.15 līdz 18 Mežaparka Lielajā estrādē Dziesmu svētku biedrība un Latvijas Diriģentu asociācija aicina uz plaušu tīrīšanu. Organizatori aicina korus un visus dziedāt gribošos talkotājus, un ne tikai, uz kārtīgu pavasarīgu "plaušu tīrīšanu", dziedot Sidraba birzī kordziesmas, tautasdziesmas un sadziedamās dziesmas, kas palīdzēs gūt kopdziedāšanas spēcinošo enerģiju.

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.