Rīgas mikrorajonos sērijveida dzīvokļu vidējā cena pērn decembrī samazinājās par 0,1% salīdzinājumā ar novembri, bet 2023. gadā dzīvokļu cenas kopumā saruka par 7%, teikts nekustamo īpašumu kompānijas "Arco Real Estate" jaunākajā sērijveida dzīvokļu tirgus pārskatā.

Decembrī sērijveida dzīvokļu vidējā cena noslīdēja līdz 850 eiro par kvadrātmetru.

Vienlaikus dzīvokļu vidējā cena 2023. gada decembrī bija par 48% zemāka nekā 2007. gada 1. jūlijā, kad neremontēta sērijveida dzīvokļa vidējā cena sasniedza visu laiku augstāko atzīmi - 1620 eiro par kvadrātmetru.

Decembrī Rīgas lielākajos mikrorajonos bija novērojamas minimālas cenu svārstības, kas saistītas ar tirgus aktivitātes vispārējo samazināšanos. "Arco Real Estate" norāda, ka novembrī un decembrī vairākos mikrorajonos cenas nav mainījušās. 

Kopumā 2023. gadā novērots lielākais sērijveida dzīvokļu cenu kritums kopš 2009. gada.

Visos Rīgas lielākajos mikrorajonos kopš 2023. gada sākuma dzīvokļu cenas samazinājās. Lielākais cenu kritums Rīgas mikrorajonos kopš gada sākuma novērots Zolitūdē - par 10%. Citos lielākajos Rīgas mikrorajonos cenas 2023. gadā pazeminājas 3-8% robežās.

Decembrī sērijveida dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējā cena vienistabas dzīvokļiem samazinājās par 0,1%, trīsistabu dzīvokļiem - par 0,4%, bet četristabu dzīvokļiem - par 0,1%. Divistabu dzīvokļiem cenu izmaiņas decembrī netika konstatētas.

Decembrī, salīdzinājumā ar novembri, gandrīz visos Rīgas lielākajos mikrorajonos tika novērotas negatīvas cenu svārstības. Būtiskākais cenu samazinājums novērots Zolitūdē, kur cenas mēneša laikā samazinājās par 0,5%. 

Decembrī nekādas izmaiņas netika novērotas Pārdaugavas mikrorajonos - Bolderājā, Ziepniekkalnā un Imantā, ka arī Teikā.

Sērijveida dzīvokļu augstākās cenas decembrī saglabājās Teikā, kur viena kvadrātmetra vidējā cena bija 1069 eiro par kvadrātmetru, bet zemākā cena bija Bolderājā - 646 eiro par kvadrātmetru.

Decembrī dārgākie dzīvokļi saglabājās 119. un 104. sērijas mājās, kurās cenas divistabu dzīvokļiem apmierinošā stāvoklī bija robežās no 51 000 eiro līdz 55 000 eiro atkarībā no atrašanās vietas. Savukārt lētākās bija lietuviešu projekta mājas, kur divistabu dzīvokļu cenu amplitūda bija no 30 000 eiro līdz 41 000 eiro, un Hruščova laika mājas, kurās cenas divistabu dzīvokļiem bija robežās no 27 000 eiro līdz 43 000 eiro atkarībā no mikrorajona.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.