Salīdzinot ar 2023. gada pirmo ceturksni, otrajā ceturksnī jauno projektu dzīvokļu piedāvājums lielākajos Rīgas mikrorajonos un centrā pieauga - piedāvājumu skaits bija par 17% lielāks, teikts nekustamo īpašumu kompānijas "Arco Real Estate" jauno projektu tirgus pārskatā.

Rīgas centrā piedāvājums palielinājās par 13%, savukārt Rīgas mikrorajonos piedāvājumu skaits jūnijā bija par 18% lielāks nekā pirmā ceturkšņa beigās. Salīdzinot ar pagājušā gada vidu, kopējais piedāvājumu skaits šogad jūnijā bija lielāks par 67%.

Kopumā Rīgas jaunajos projektos 2023. gada jūnija beigās bija ap 580 dzīvokļu piedāvājumiem (gada sākumā - 415), bet dzīvokļu piedāvājumu vidējā cena bija 2223 eiro par kvadrātmetru, kas bija par 3% zemāka nekā pirmajā ceturksnī.

Rīgas mikrorajonos dzīvokļu piedāvājumu vidējā cena jūnija beigās noslīdēja līdz 2042 eiro par kvadrātmetru, savukārt centra rajonā vidējā cena nokritās līdz 2727 eiro par kvadrātmetru. Tādējādi pēdējā ceturkšņa laikā piedāvājuma cena mikrorajonos samazinājās par 2%, bet Rīgas centrā - par 5%.

Apkopojot piedāvājumu skaitu, konstatēts, ka vislielākais jauno projektu dzīvokļu piedāvājums 2023. gada jūlijā bija Āgenskalnā un Purvciemā (2023. gada pirmajā ceturksnī - Purvciemā un Imantā). Salīdzinoši daudz piedāvājumu bija arī Imantā. Savukārt Bolderājā jauno projektu piedāvājumi otrā ceturkšņa beigās netika konstatēti.

Salīdzinot ar 2023. gada pirmo ceturksni, dzīvokļu piedāvājumu skaits mikrorajonos jūnijā būtiski palielinājās - par 18%. Savukārt 

salīdzinājumā ar 2022. gada jūliju dzīvokļu piedāvājumu skaits Rīgas mikrorajonos dubultojās.

Jūlijā Rīgas centrā un tādos centram tuvos rajonos kā Ķīpsala un Klīversala bija ap 150 jauno projektu dzīvokļu piedāvājumu. Salīdzinot ar 2023. gada pirmo ceturksni, piedāvājuma apjoms palielinājās par 16%. Jūlijā Ķīpsalā jauno projektu piedāvājumu nebija vispār, bet Vecrīgā konstatēts tikai viens dzīvokļa piedāvājums.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.