Piedaloties četru Lat-vijas reliģisko konfesiju pārstāvjiem, ar svētbrīdi Likteņdārzā Koknesē atklāta un iesvētīta ekumeniskā brīvdabas kapela, kas iecerēta kā lūgšanu vieta ikvienam, informē laikraksts "Staburags".

Reklāma

Brīvdabas  kapela  Likteņdārzā atrodas netālu no Skatu  terases,  pretī Kokneses luterāņu baznīcai. To iesvētījuši  četru  Latvijas  reliģisko konfesiju  pārstāvji. Turpmāk šī vieta kalpos lūgšanām  un  garīgām pārdomām, būs atvērta un pieejama visu diennakti. Kapelas  projekta  autors  ir  arhitekts  Andris  Kronbergs  un SIA "Arhis Arhitekti", kas ar Likteņdārza  attīstību  saistīti vairāku gadu garumā. 

"Šī vieta  radusies  domu  briešanas procesā, un tas prasīja laiku. Te ir tāds kā galapunkts, vieta, kur tālāk vairs nav kur iet. Ūdens un daba visapkārt," stāstot  par  īstenoto projektu, izteicies Andris Kronbergs. Galvenais simbols  šajā vietā ir krusts, veidots "zelta griezumā"  –  zīmes  gabarīti iekšpusē sastāvot no trijiem krustiem, kas savstarpēji savienojušies kopā. No vienas puses skatoties, krusts būšot šaurs, tievs, no citas puses – platāks. Kā saulīte kustas, tādā veidā ēnas, kas rodas starp trim plāksnītēm, padarot krustu dzīvu, tas visu laiku mainoties.

Par notikušo gandarījumu paudis arī Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums, norādot, ka šīs svētvietas atklāšana nozīmējot Likteņdārza attīstības cikla jaunas garīguma pakāpes sasniegšanu. 

MAF 2024

Publikācija tapusi projektā "Mans pagasts, mana pilsēta", kurā "Latvijas Avīze" sadarbojas ar laikrakstiem "Staburags", "Dzirkstele", "Zemgales Ziņas", "Bauskas Dzīve", "Alūksnes un Malienas Ziņas" un "Ziemeļlatvija".

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild "Latvijas Avīze".