Diriģents Kaspars Putniņš gada sākumā kļuvis par Latvijas Radio kora māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu, nomainot jau kopš 1992. gada šajā amatā esošo izcilo kolēģi un domubiedru Sigvardu Kļavu.

Vienotā vīzijā un dombiedrībā vairāk nekā trīsdesmit gados sasniegts augstākais profesionālais līmenis, atpazīstamība visā pasaulē un saņemts ievērojams skaits prestižu balvu. Kaspars Putniņš nu stājas mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta amatā, bet Sigvards Kļava kopā ar kori turpinās lolot savas mākslinieciskās idejas, 2024. gadā stājoties pie Latvijas Radio kora diriģenta pults koncertos gan Latvijā, gan ārvalstīs.

"No visas sirds esmu pateicīgs par iespēju strādāt kopā ar tik izciliem meistariem kā Sigvards Kļava un Kaspars Putniņš. Abu diriģentu vadīts, koris sasniedzis visaugstākās virsotnes, kādas pasaulē kora mūzikā ir iespējamas, un šobrīd, Kasparam Putniņam stājoties mākslinieciskā vadītāja amatā, kora mākslinieku individuālās spējas un saliedētība sola daudz nozīmīgu mūzikas notikumu nākotnē. Visdziļākā pateicība Sigvardam Kļavam par paveikto darbu un izveidotajām programmām, kuras kopā ar kori tiks īstenotas arī nākotnē," teic "Latvijas koncertu" valdes loceklis Guntars Ķirsis.

"Pateicībā par to, kas bijis un vēl būs, novēlu ražīgu un saticības pilnu jauno gadu. Lai balsis tālu skan!" 

novēlējis diriģents Sigvards Kļava.

Bet diriģents Kaspars Putniņš saka: "Latvijas Radio koris ir vienība ar spilgtu identitāti, savu īpašu raksturu. Ar lielu prieku un pateicības un atbildības sajūtu pieņemu uzaicinājumu turpināt Latvijas Radio kora stāstu, kurā vienlīdz svarīga vieta ir gan tradīcijām, gan jaunas, līdz šim neatklātas mūzikas teritorijas noslēpumam un vilinājumam."

Viņa ciešās attiecības ar Baltijas un ziemeļvalstu komponistiem un kolektīviem ir pacēlušas kormūzikas pasaules māksliniecisko latiņu gan izpildījuma, gan radīto skaņdarbu ziņā.

Viņš ir Latvijas Radio kora diriģents kopš 1992. gada, bet 1994. gada dibinājis Latvijas Radio kora grupu. Pateicoties Kaspara Putniņa iniciatīvai, tapis komponista Mārtiņa Viļuma kormūzikas šedevrs "Laiks mirguļo" ("Le temps scintille").

Kaspars Putniņš bija arī viens no pirmajiem, kas plašākai publikai atklāja Kristu Auznieku – šobrīd jau pasaulē atzītu komponistu, kuru pat mēdz dēvēt par ģēniju. Viņa skaņdarbs "I Exist As I Am", kas tika speciāli rakstīts Latvijas Radio kora grupai un Kasparam Putniņam, ieguva otro vietu "Rostrum" skatē 2014. gadā. Līdzās regulāriem jaundarbu atskaņojumiem viens no lielākajiem Latvijas Radio kora grupas veiksmes stāstiem ir kopdarbs ar dāņu instalāciju un performanču teātri "Hotel Pro forma" un režisori Kirstenu Dēlhomu, kas desmit gadu laikā vainagojies trīs multimediālās kora operās. Pēc pirmā kopdarba "Operācija: Orfejs" (2007) tika veidotas izrādes "War Sum Up" ("Kara daba", 2011) un "NeoArctic" (2016), kas ar lieliem panākumiem tika izrādītas visā pasaulē – no Amerikas līdz Austrālijai. Kopš 2020. gada rudens Kaspars Putniņš ir pasaulslavenā Zviedrijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs, bet lielu radošās dzīves daļu ir aizvadījis Igaunijā, trīs gadus vadot Igaunijas Nacionālo vīru kori (2005–2008), kā arī septiņus gadus (2014–2021) esot Igaunijas Filharmonijas kamerkora mākslinieciskā vadītāja amatā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.